Kız Lisesi başarıya abone

Önce Cumhuriyet Bayramı, son olarak da Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çukurova Liselerarası Voleybol Turnuvası’nda şampiyonluğu kimseye bırakmayan Adana Kız Lisesi, kupalara ambargo koydu.

Kız Lisesi başarıya abone

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çukurova Liselerarası Voleybol Turnuvası’nda zevkli ve çekişmeli geçen final maçını kazanarak şampiyonluğa uzanan Adana Kız Lisesi’ne kupasını Çukurova Kaymakamı Osman Sarı verdi.
Kupa töreninin ardından bir açıklama yapan Adana Kız Lisesi Müdürü Yıldız Akman, öğrencilerinin eğitimin yanı sıra sporda da büyük başarılara imza atmasından mutlu olduğunu belirterek, ‘’Sporcularımız bizi başarılara alıştırdı. Hepsini alınlarından öpüyorum. Aynı ciddiyet ve çalışma ile daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum’’ dedi.


banner560
Akman, ‘’Hiçbir başarı tesadüf değil. Bu başarının altında yoğun bir çalışma, emek ve ter var. Eğitim ve sporun bir arada yürütülebileceğinin önemli bir göstergesi, üst üste kazanılan şampiyonluklardır. Okulumuz sporcuları derslerindeki başarılarını sporda da göstermesini bildi. Disiplinli bir çalışmanın ardından ikinci kez uzandığımız şampiyonluk hepimizi mutlu etti. Bu başarıda en büyük pay sporcularımızındır. Takımımızı çalıştıran Beden Eğitimi öğretmenimiz Mehmet Erdur’un özverili ve disiplinli çalışması, maçlar boyunca kenardaki başarılı yönetimiyle de bu şampiyonlukta çok önemli katkısı olmuştur. Ben gerek sporcularımızı ve gerekse de şampiyonlukta pay sahibi olan öğretmen ve idarecilerimizi kutluyorum’’ dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz