banner676

Kızıldağ'da "Karakucak" heyecanı

Adana’nın Karaisalı İlçesi’ne bağlı  1666 rakımlı Kızıldağ Yaylası, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Karaisalı Belediyesi’nin birlikte organizesiyle bu yıl 531’ncisi gerçekleştirilen Kızıldağ Karakucak Güreşleri, heyecan fırtınası estirdi.

Kızıldağ'da "Karakucak" heyecanı
435 pehlivanın şampiyonluk mücadelesi verdiği karakucak güreşleri Mustafa Yıldızdoğan konseri, off-road yarışları, okçuluk gösterileri ve geleneksel çocuk oyunlarıyla şölen havasında gerçekleşti. 
‘ATA SPORUMUZU SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ’
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı  Hüseyin Sözlü, darbe kalkışması ve artan terör olaylarıyla Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirtip, binlerce vatandaşın katılımıyla yapılan Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nin Türk Milleti’nin dayanışmasını, birlikteliğini yansıttığını vurguladı. Baykan Sözlü, ata sporu güreşe sahip çıkarak, yeni dünya ve olimpiyat şampiyonlarının yetişmesi için çaba göstereceklerini söyledi.  
Kızıldağ Yaylası’ndaki Aytaç Durak Spor Kompleksi’ndeki 531. Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nin ilk gününde ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan halk konseri verdi. Off-road yarışları ve okçuluk gösterileri de Kızıldağ’a gelen yaylacıların büyük ilgisini çekti.  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Karaisali Belediye Başkanı Saadettin Aslan, etkinliklerde hemşehrileriyle kaynaşıp, büyük dayanışma örneği ortaya koydu.
banner625
435 PEHLİVAN GÜREŞTİ
Başarılı organizasyonun ikinci gününde ise pehlivanlar meydana çıktı. Miniklerde 169, yıldızlarda 137 ve büyüklerde 129 olmak üzere toplam 435 güreşçi kayıt yaptırdı. Televizyonlarda canlı yayınlanan güreşleri de Kızıldağ’ı gelen binlerce güreş sever çıplak gözle izlemenin keyfini yaşadı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, güreş meydanını dolaşıp, hemşehrilerini selamlarken, Türk Cumhuriyetlerinden gelen 20 fotoğrafçı sanatçısıyla da anı fotoğrafı çekildi.
’BİRLİĞİMİZ, BERABERLİĞİMİZ GÜREŞLE PEKİŞTİ’
Güreşlerin açılış seremonisinde meydanı dolduran kalabalığa hitap eden Adana Vali Vekili Şükrü Çakır, MHP Adana Milletvekili ve 2015 Yılı Güreş Ağası Seyfettin Yılmaz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan da birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları vererek, bölücü terör örgütlerinin Türkiye’yi bölmeye güçlerinin yetmeyeceğini vurguladı. Protokol üyeleri Gaziantep’teki canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralıları acil şifalar diledi. 
Konuşmaların ardından toplam 71 bin lira para ödülünün verildiği 531. Kızıldağ Karakucak Güreşleri’ne katılan pehlivanlar, kıyasıya güreşti. Adana’dan ve çevre il ve ilçelerden Kızıldağ’a gelen güreş severler pehlivanların mücadelesini ilgiyle izledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz