banner641

Milli takım'da 4'te 4 sevinci

Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda yaptığı 4 karşılaşmayı da kazanan Türkiye Milli Takımı Başantrenörü Can Aksu,”Yaptığımız 4 maçı kazanarak gücümüzü kanıtladık. İsveç’i yenerek grubumuzdan birinci çıkmak istiyoruz” dedi.

Milli takım'da 4'te 4 sevinci

banner560

Aksu, gruplarında hiçbir rakibi küçümsemediklerini, özellikle 64-52 kazandıkları Avustralya karşılaşmasında zorlandıklarını, ancak tüm sporcuların verilen taktiği uygulamaları ve savunma ile hücumda akılcı oyunlarıyla sevinen taraf olduklarını, galibiyette Adanalı sporseverlerin de önemli desteğini gördüklerini söyledi.

-“TURNUVA BİZİM İÇİN YENİ BAŞLIYOR”-

Turnuvanın kendileri için yeni başladığını, sporcuların tamamının kazanma istekleri, verilen taktiği uygulamaları, özveriyle mücadelelerinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Aksu, şöyle devam etti:

“Turnuvada şimdiye kadar Venezuela’yı 92-35, İtalya’yı 68-46, Japonya’yı 73-40 ve Avustralya’yı 64-52 yenerek gücümüzü kanıtladık. Son maçımız olan İsveç’i de yenerek gurup birinci çıkmak istiyoruz. Hedefimiz, ülkemiz tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonluğu kupasını müzemize taşımak istiyoruz. Bu maçlarda tribün desteğine ihtiyacımız var. Sahada sporcularımızın, tribünde sporseverlerin desteğiyle ayağımıza gelen fırsatı iyi değerlendireceğiz.”

Kadroda eksiklerinin bulunmadığını belirten Aksu, Adanalı spor yöneticilerinin milli takıma olan yakın ilgisi ve desteğinden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640