Nilay Ateşoğulları'ndan flaş açıklamalar

Adana Demirspor Başkanlığına aday olan İş insanı Nilay Ateşoğolları Divan Otelde basın mensuplarının karşısına çıkarak hedeflerini ve projelerini açıkladı.

Nilay Ateşoğulları'ndan flaş açıklamalar
Adanahabermerkezi.com
Basın Çalışanlarının büyük ilgi gösterdiği toplantıya “Adana Demirspor’a kimin başkan adayı olduğunu herkes bilmeli” diyerek  kendini tanıtarak başlayan Ateşoğulları samimi açıklamalarıyla dikkat çekti.
Adaylık sürecine 1 yıldır hazırlandığını ve maddi ve manevi konularda araştırma yaptığını belirten Ateşoğulları şöyle konuştu;
“Ben Anneden Adana Demirsporluyum. Sanırım genlerimde var. İş yaşamımdaki dinamizm ve profesyonel anlayışla Adana Demirspor’un başarısına katkı vermek istiyorum. Tabi bu bir ekip işi. Biz para veren değil üreten ve iyi yöneten bir ekip önceliğiyle Yönetimimizi oluşturduk. İşadamları da var. Ama artık Adana Demirspor “Birileri para versin. Bu yılı kurtaralım” düşüncesinden kurtulmalı. Bu çerçevede öncelikle para konusunda araştırma yaptık. Kulüpten bilgi istedik. Bizim ilk ödememiz 10 Temmuz’da.  Ben Dünya çapında büyük firmalarla sponsorluk görüşmeleri yaptım. Çok iyi ve olumlu görüşmeler. Ön sözleşme imzalamak istedim ama, Adana Demirspor’un resmi başkanı olmadığımdan bu olmadı. Ancak sponsorlar “Başkan olun, ertesi gün gelin sözleşme imzalayalım” dediler. Bu çerçevede sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Adana Demirspor markası sayesinde yine Adana Demirspor’a gelir sağlamış olacağız. Olur da sorun olur sponsorlarla ilgili sıkıntı olursa, bu konuda sıkıntı yok biz ödemelerimizi kendimiz yapacağız. Ama bizim yapmak istediğimiz, Adana Demirspor’un artık kendi kendine yetebilmesini sağlamak

“ADANA DEMİRSPOR ŞİRKETLEŞTİRİLECEK”

Bunun için Adana Demirspor markasını daha iyi kullanmamız gerekecek. Ve Adana Demirspor’un şirketleşmesi lazım. Zira kararların daha hızlı alınması için bu şart. Bu konuda Galatasaray modeli uygun olabilir. Adana Demirspor Derneği kalacak, Adana Demir Sportif A.Ş. olarak şirket oluşturulabilinir. Bu masaya yatırılacak.
banner625
Altyapı ve kurumsal yapılar oluşturulacak. Bu konuda 1 yıldır çalışıyoruz. Şirketlerdeki gibi Bir CEO veya Genel müdür Demirspor’da olacak. Bu konuda görüşmelerimiz oldu. Sporu bilen ve para yönetimini bilen biri olacak.

“ADANA DEMİRSPOR 3 YILDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BAĞIMSIZ HALE GETİRİLECEK”

Adana Demirspor ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durması için çalışmalar yapacağız. Bütçemizi tüm borçları bitirme üzerine kurgulayacağız. Planımız 2018 Aralık ayına kadar tüm borçlarından kurtulmuş bir Adana Demirspor oluşturabilmek.

“ADANA DEMİRSPOR SÜPER LİGE ÇIKMADAN ÖNCE KURUMSAL ANLAMDA SÜPER LİGER HAZIR OLACAK”

Adana Demirspor kurumsal anlamda ve her türlü konuda süper lige hazır hale gelmesi için çalışmalara başlıyacağız. Süper lige çıkıp, sonra da altyapı olarak hazır olamadığımızdan küme düşersek çok üzülürüm. Bu nedenle önce Süper lige her konuda hazır olacağız. Şu anda Dünyanın bir çok yerinde gönüllü danışmanlarımız var. Fotbolcu alacağız. Menejer değil gönüllü danışmanlar aracılığıyla.

“TEKNİK DİREKTÖR KONUSUNDA GÖRÜŞMEMİZ OLDU SON KARAR SEÇİLDİKTEN SONRA”

Hoca arayışı konusunda 1 yıldır çalışma yapıyorduk. Görüşmelerimiz oldu. Seçilirsek yönetimle birlikte son kararı vereceğiz. Ayrıca çok önemli isimlerde bizimle olacak oda bizim için kazanç olacak. Eski bakanlarımızdan biri de yanımızda. Onların tecrübesinden faydalanacağız.

“NE OLURSA OLSUN VAZGEÇMEYECEĞİM”

Adana Demirspor Başkanlığı için aday olurken her şeyi düşündüm. Olur da bu yarışta başarısız olursam,  yine mücadeleye devam edeceğim. Taki hedeflerimi gerçekleştiirene kadar. Önce Adana, Sonra Türkiye, Daha sonra Akdeniz Ülkeleri daha sonra da Dünya. Bu uğurda bu seçim olmasa da bir sonraki seçime yine aday olacam.

KONGRE SÜRECİ YAŞANANLAR

Kongre süreci içinde Mehmet Susar ve Ben aday oldum. Daha sonra hukuki olmayan süreçle İmam bey aday olduğunu açıkladı. İmam bey, Adana Demirspor Mersin maçında puan aldıktan yani küme düşmekten kurtulduktan sonra  adaylığını açıkladı. Ben hukuka inanıyorum. Neyse ki İmam bey adaylıktan çekildi, yoksa bende hukuki olarak cevabını verecektim. Biz Adana Demirspor için küme düşse de düşmese de adaylığımızı açıklamıştık. Ne oldu bizi beyenmediler de mi aday oldular.  Müslüm bey de daha sonra çekildi. Kendi takdiri. Kendisini aradım konuştum. Değerli biri. Hatta başkan olmasam da Kiremithanespor’a proje bazında destek olacağımı ifade ettim”
Adana Demirspor Başkan adayı Nilay Ateşoğulları sorulara rağmen yönetimdeki isimleri açıklamadı.
Murat Berhun
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz