Okullararası Puanlı Atletizm İl Birinciliği

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttükleri " Okullararası Puanlı Atletizm İl Birinciliği" ne farklı kategorilerde 120 okuldan 484 sporcu katıldı.

Okullararası Puanlı Atletizm İl Birinciliği

banner625

Yüreğir Serinevler Atletizm pist'inde  gerçekleştirilen yarışmalarda sporcular uzun ,üç adım ,sırıkla yüksek atlama,gülle atma,disk atma,fırlatma topu, 100metre engelli, 110 metre engelli ,300 metre engelli  ,100, 200,300,400,800 ve 1500 metre kategorilerinde mücadele  ettiler.

Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur,  Okullararası puanlı atletizm seçmelerinde sporcuların,  küçük,yıldız ,genç  kız ve erkek kategorilerinde yarıştıklarını, küçük ve yıldız sporcuların 3-4 Mayıs tarihinde  Mersin,gençlerin ise 28-30 Nisan'da Adana'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına  katılacaklarını ifade etti .

Okulların atletizm sporuna gösterdikleri önemin kendini memnun ettiğini ifade eden Uğur,  "Amacımız atletizm branşını alt yapıya yaymaktır. Bu tip müsabakalar sporcular  açısından çok önemli. Hedefimiz, atletizm sporunu sevdirmek, tabana yaymak ve geliştirmektir” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’den tesis, malzeme konusunda büyük yardım gördüklerini belirten Uğur,  tüm katılan sporcu, öğretmen ve antrenörlere  katkılarından dolayı  teşekkür etti.

Küçükler,yıldızlar ve gençler kategorisinde dereceye giren sporculara madalyalarını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Kazım Tekin,Atletizm İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, Okul Sporları Tertip Komitesi Üyesi Muhsin Yolcu ,Tahsilli Ortaokul Beden Eğitim Öğretmeni Serdar Kadıoğlu,Hasan Adalı Anadolu Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Döne Hürüz, Sarıçam Sevim Tekin Anadolu Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Bülent Sonuver verdiler.

-BİREYSEL VE TAKIM HALİNDE DERECEYE GİREN SPORCU VE OKULLAR-

Bu arada dereceye giren sporcuların isimleri ve okulları şöyle:

Küçük Kız:

Fırlatma Topu: Berivan Uğurlu (Dervişler Ortaokulu)

Küçük Erkekler :

100 metre ve  Uzun Atlama: Atakan Özal-Bahçeşehir Koleji, Yüksek Atlama Başar Özcan- Akşemsettin Orta Okulu

Yıldız Erkekler:

100 metre Yasin İşcan- Toros Ortaokulu,300 metre Aykut Yemişen -Saimbeyli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu(YİBO), 800 metre: Doğukan Uysak-Emine Türken İkiz Ortaokulu,Üç adım atlama Samet Sağlam-Gül Bahçesi Ortaokulu,Yüksek atlama Veysel Tunç-Akşemsettin Ortaokulu,Gülle atma Abdullah Karataş- Feke Lütfiye Ayşe Baytok Yatılı İlköğretim Bölge Okulu(YİBO),Disk Atma Mahmut Can Ceylan Gazeteci Adem Yavuz Ortaokulu ,Cirit Atma Abdullah Karataş -Feke Lütfiye Ayşe Baytok Yatılı İlköğretim Bölge Okulu(YİBO),

Yıldız Kız:

1500 metre Ümran Kıyar-23 Nisan İlköğretim Orta Okulu, 100 metre engelli Seda Pınar-Dervişler Ortaokulu,Yüksek Atlama Seda Pınar-Dervişler ortaokulu, Disk atma  Sevgi Pınar Dervişler Ortaokulu

Genç Erkekler:

100 metre Ahmet Acıdrı-Özel Burç Vural Lisesi,110 metre engelli Serhat Kabadayı-Spor Lisesi,300 metre engelli Emre Güzel -Spor Lisesi,Üç adım atlama Mehmet Polat-Spor Lisesi,Sırıkla Yüksek Atlama Zeki Cem Tenekebüken-Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi,Gülle atma Özgür Çağrı Kara Yüreğir İMKB Teknik ve Endüstri   Meslek Lisesi , Yüksek atlama Murta Ceyran-Spor Lisesi,cirit atma Cebrail Kozan- Spor Lisesi

Genç Kız :

200 Metre Şükran Akkurt-Sungurbey Anadolu Lisesi,Üç adım atlama Gamze Şimşek-Dadalıoğlu Anadolu Lisesi,Sırıkla yüksek atlama Demet Parlak-Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi,Gülle Atma Bircan Mert--Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi,Cirit atma Fulya Özdemir Spor Lisesi

Takım halinde birinci olan okullar:

Küçük Kızlar:Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu

Küçük Erkekler:Şehit Muhammet Ali Demir Ortaokulu

Yıldız Kızlar:Dervişler Ortaokulu

Yıldız Erkeler:Şehit İdris Güler Ortaokulu

Genç Kız ve Erkler:Spor Lisesi

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz