Salbaş Güreşleri yapıldı

Çukurova Belediyesi tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen Salbaş Karakucak Güreşleri coşkuyla gerçekleşti. Salbaş Stadyumu’nda gerçekleşen etkinlikte, başpehlivanlığı Şakir Bozkurt kazandı.

Salbaş Güreşleri yapıldı

Çukurova Belediyesi 16’ncı Salbaş Karakucak Güreşleri, geçtiğimiz Pazar günü coşkuyla gerçekleşti. Yaklaşık 5 bin vatandaşın izlediği ve 400 sporcunun mücadele ettiği güreşlerde başpehlivanlığı Şakir Bozkurt kazandı. Müsabaka Cazgırı Mustafa Sarı, turnuvaya katılan güreşçi sayısının Türkiye rekoru olduğunu açıkladı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ‘Adana siyasetinin başpehlivanı diye anons eden Cazgır Mustafa Sarı, Salbaş Karakucak Güreşleri’nin, güreş tarihine damgasını vurduğunu söyledi.

‘Adana siyasetinin başpehlivanı’ anonsuyla meydana çıkan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, uzun yıllar ara verilen ve göreve geldiği günden bu yana aralıksız yapılan Salbaş Karakucak Güreşleri’nin, 16 yıl sonra da, 106 yıl sonra da, düzenli olarak yapılacağını söyledi. Başkan Çetin, “Salbaşlılara sözler vermiştik. Bu sözlerimizi yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Güreş festivalimizi her yıl, bir önceki yıla göre daha coşkulu gerçekleştiriyoruz. Salbaş’a düğün salonu yapacağımızı söylemiştik. Çok amaçlı kullanılabilecek düğün salonunun yanına, bir de yeni muhtarlık binası, belediye iletişim merkezi açıyoruz. Şimdi, bir sözümüz kaldı. O da, bölgenin en modern kesimhanesini Salbaş’a kuracağımızın sözüydü. Bu sözümüzü de, en kısa zamanda yerine getireceğiz” dedi.

banner625
Türkiye'nin dört bir yanından 400 sporcunun katıldığı güreşler, 15 kategoride 4 tur halinde gerçekleşti.

Salbaş Karakucak Güreşleri başpehlivanlığını Şakir Bozkurt kazandı. İlk 3’e girenlerin ödüllerini Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan verdi.
Başkan Çetin, dereceye giren 45 sporcuya madalyalarını ve toplam 30 bin 870 liralık ödüllerini de takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz