Satranç sevenler M1'de buluşuyor

Erkan Koleji'nin geleneksel olarak düzenlediği ''Satranç Turnuvası''nın üçüncüsü, hafta sonu MI Merkez Alışveriş Merkezi'nde yapılacak. Yarışma sonunda dereceye girenlere madalyalarının yanı sıra çeşitli hediyeler verilecek. Çocuklar, ter dökerken, aileleri de onları heyecanla izleyecek.

Satranç sevenler M1'de buluşuyor

banner625

 

Alışveriş Merkezi'nde her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük heyecan yaratacak turnuva 2-3 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Üç kategoride gerçekleşecek turnuvanın minikler grubunda 1 ve 2. sınıf öğrencileri, yıldızlar grubunda 3. ve 4. sınıf öğrencileri, gençler grubunda ise 5-6 ve 7. sınıf öğrencileri yarışacak.

 

Erken Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Hatipoğlu, bu tür etkinliklerdeki amaçlarının eğitim öğretimin yanı sıra, öğrencileri, sosyal ve sportif faaliyetlerle derslere motive etmek olduğunu bildirdi. Hatipoğlu, satrancın, çocukların zihinsel gelişimine olumlu katkı sunduğunun bilimsel olarak da açıklandığını, bu nedenle bu ve benzeri aktivitelere büyük önem verdiklerini kaydetti. Turnuvaya, yaklaşık 200’ün üzerinde öğrencinin katılımı bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2013, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz