Seyhan Belediye Koşusu ‘Enderefe’nin

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Adana Yeşiloba Hipodromu’nda dün düzenlenen Seyhan Belediye Başkanlığı Koşusu’nu ikinci kez Enderefe kazandı.

Seyhan Belediye Koşusu ‘Enderefe’nin

Dört yaş ve üstü Arap atlarının 2000 metre mesafeli kum pistte koştuğu, 66 bin 500 TL ödüllü yarışta Mustafa Akyavuz’un bindiği “Enderefe”, Ferit Yardımcı’nın bindiği “Katı Semih”, Ahmet Çelik’in bindiği “Çelikkalkan”, Ayhan Kurşun’un bindiği “Derhadır” ve Müslüm Çelik’in bindiği “Kızıltuğ” birincilik için mücadele etti.

ENDEREFE İKİNCİ KEZ AYNI KUPAYI KAZANDI

Yarışı, 2016 yılında da Seyhan Belediye Başkanlığı kupasını kazanan Baran D. Cemiloğlu’nun sahibi olduğu ve Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde yetiştirilen Enderefe adlı safkan 2.24.08’lik dereceyle bir kez daha kazanma başarısı gösterdi.

banner625
22.BİRİNCİLİĞİNİ ELDE ETTİ

Kariyerinde 72. kez piste çıkıp yarışan 8 yaşındaki Enderefe, Seyhan Belediye Başkanlığı kupasıyla 22.birinciliğini elde etti.

Yarışta Katısemih ikinci, Çelikkalkan üçüncü, Derhadır da da dördüncü oldu.

KUPAYI “ULAŞ TOROS” VERDİ

Şeref tribününde gerçekleştirilen ödül töreninde,koşuyu kazanan Enderefe’nin sahibi Baran D.Cemiloğlu adına antrenör Süleyman Özgezer’e kupasını Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Ulaş Toros takdim etti. Kupa töreninde Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz