Tenisin Yıldızları Adana’dan Yetişiyor

Tenis sporunda Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, Adana’yı başarı ile temsil ederken yetenekli raketler yine Adana’dan yetişiyor. 7 yaşındaki Öykü Şahbaz, bu yaşta elde ettiği başarılarla adeta geleceğin yıldızı.

Tenisin Yıldızları Adana’dan Yetişiyor
banner560

Seyhan Belediyespor’un en küçük sporcusu tenis takımının başarılı oyuncusu 2009 doğumlu Öykü Şahbaz. Küçük tenisçi son olarak Mersin’de düzenlenen 9 Yaş Turuncu Top Turnuvası’nda finalde rakibini setlerde 2/1 yenerek şampiyon oldu.

Adana yerel yönetimler arasında tenis branşına destek veren tek belediye Seyhan Belediyesi. Seyhan Belediyespor’un bünyesindeki tenis takımında lisanslı 80 sporcu bulunuyor. Tenis Takımı’nda ter döken genç sporcular katıldıkları turnuvalarda adeta rakip tanımıyorlar. Mersin’de düzenlenen 8–9–10 ve 12–14 yaş turnuvalarına 20 sporcu ile katıldı. Mersin Tenis İhtisas Kulübü (METİK) Tesislerinde gerçekleştirilen müsabakalarda Seyhan Belediyesi armasıyla yarışan sporcular kendi kategorilerinde önemli dereceler elde etti.

Seyhan Belediyespor’un en küçük sporcusu tenis takımının başarılı oyuncusu 2009 doğumlu Öykü Şahbaz. Küçük tenisçi son olarak Mersin’de düzenlenen 9 Yaş Turuncu Top Turnuvası’nda finalde Mersin bölgesi sporcusunu setlerde 2/1 yenerek şampiyon oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner569

banner571