banner654

TSYD önderliğinde Özköylü ile Arın bir araya geldi

Adanaspor ve Adana Demirspor tarihinde bir ilki Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi gerçekleştirdi ve cumartesi oynanacak Adana derby öncesinde her iki takımın teknik sorumlularını bir araya getirip, çiçek verdi.

TSYD önderliğinde Özköylü ile Arın bir araya geldi
Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, ülkemizin son günlerde yaşadığı sıkıntılı günlerin biran önce geride kalmasını arzu ettiklerini belirtirken, Adana Derby’sinin tamamen dostluk çerçevesinde geçmesini dilediklerini kaydetti. Adanaspor ile Adana Demirspor’un ezeli bir rekabet içerisinde olmasına karşın her zaman dostluktan ödün verilmediğine dikkat çeken Başkan Poyraz,  iki takımın tarihlerinde bir çok kez bir  araya geldiğini belirtirken, “Her iki takımımız da Adana’nın köklü güzide takımlarından. Kimin kazandığı değil, Adana’nın kazanması önemli. Spor dostluk ve kardeşliktir. Hiç kimse bu düşünceden kendini soyutlayamaz. Cumartesi oynanacak maçta yine dostluk kazansın istiyoruz. hak eden kazansın. “ diye konuştu.
banner625
Adanaspor Teknik Direktörü Eyüp Arın, böylesine anlamlı bir derby öncesinde Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi’nin organizesi altında Demirspor Teknik Direktörü Osman Özköylü ile bir araya gelmenin sevindirici olduğuna dikkat çekerken, “Olay istemiyoruz. Dostluk istiyoruz. Sahada hak eden kazanacaktır. İki takımımız da Adana için mücadele ediyor. Adana için oynuyor. Biz olay istemiyoruz. Geçmişte futbolculuk dönemimde hep derbyler yaşadım. Sahada rekabet içerisindeydik. Ama maçtan sonra dostluğumuz hiç bitmezdi. Sadece birbirimizi kızdırırdık. Şakalaşırdık. Yine aynı günlerin yaşanmasını temenni ediyorum. Her hangi bir olay çıkmaması için Osman hocam ile el ele verip, tüm şehri dolaşırım. ” dedi. Arın, Osman Özköylü’ye arkasına OSMAN ÖZKÖYLÜ yazılı Adanaspor formasını armağan etti.
Adana Derby’sinin Türkiye’nin önemli derbyleri arasında yer aldığını kaydeden Adana Demirspor Teknik Direktörü Osman Özköylü de, “Türkiye’de İstanbul ve İzmir’in dışında tek derby maçlarının oynandığı şehir Adana. Bu çok önemli. Adanalılar bu derbynin heyecanını yaşamalı. Hiçbir olumsuzluğa yer verilmemeli. İki takım da  son haftalarda başarısız sonuçlar alıyor. Bizim için Adanaspor maçı, diğer oynadığımız maçlardan bir farkı yok. Çıkacağız, mücadele edeceğiz ve kazanmak için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. İki takım da 11’er puanda. Kazanırsak şampiyon olmayacağız, kaybedersek de küme düşmeyeceğiz. Taraftarlarımız da bu düşünceyle takımlarını desteklesin. Şu anda liderin 17 puanı var. 6 puanlık fark çok önemli değil. Kapatılır. Biz kavgasız tamamen dostluğun ön plana çıkıldığı bir 90 dakika istiyoruz. Taraftarlarımız da bu düşüncede olsun” diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
salman toksöz
salman toksöz - 3 yıl Önce

Tsyd deki gazetecilerin serkan hariç tamamı demrsporlu hüseyin sözlünün yaptığı haksızlıkları hanginiz cesaret edip yazdınız dedinizmi başkan ayıptır yazıktır altyapidan otobüsü almayın dedinizmi.hüseyin sôzlüye geçen sene aldığınız kombineyi neden ödemediniz dedinizmi.geçin bu dostluk işleruni dalgamı geçiyonuz

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz