TSYD’de kupa şöleni

Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) 10.000 bin TL ödüllü Türkiye Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Kategori-2 Tenis Turnuvası sona erdi. Tenis severlere muhteşem bir hafta sonu yaşatan tenisçilere kupaları törenle verildi.

TSYD’de kupa şöleni

TTF’nin turnuva takviminde yer alan TSYD Adana Şubesi Senyör Turnuvası 6-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Tekler ve çiftlerde farklı yaş kategorilerinde gerçekleşen turnuvaya Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Mersin, Nevşehir, Osmaniye, Malatya’dan186 sporcu katıldı. Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nde (ATDSK) yapılan turnuva, Murat Aslantaş’ın başhakemliğinde gerçekleşti. Çekişmeli maçların yaşandığı turnuva final maçlarının ardından gerçekleşen kupa töreni ile son buldu. Şampiyon senyör tenisçilere ve finalist sporculara kupaları TSYD Adana Şubesi Başkanı Kurtul Çakın, Asbaşkan Hasan Hüseyin Türk, Genel Sekreter Hakan Köker, Yönetim Kurulu Üyesi Ergun Kara ve İrfan İşisağ, TSYD Adana Şube Müdürü Mehmet Önal, TSYD Üyesi Hürriyet Gazetesi Çukurova Bölge Temsilcisi Erdal Fernergiz, ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin ve ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi Necati Erdem tarafından verildi. Kupa töreninde konuşan TSYD Başkanı Kurtul Çakın, derneklerine, Adana’da sporun her alanında güçlü kalemler olan spor yazarı ve gazetecilerinin üye olduğunu hatırlattı. Çakın, TSYD’nin Adana’da ilk kez senyör tenis turnuvasında yer aldığını, bu birlikteliğin Adana ve Türkiye tenisi adına sürmesini arzu ettiklerini  söyledi. Çakın, ATDSK’da son yıllarda yapılan yatırımların Türk tenisi adına çok önemli olduğunu da vurgulayarak, bu yatırımlarda emeği geçen Başkan Ali  Refah Keskin ve yönetimini kutladı. 

10 GÜNDE 350 MAÇ 
TSYD’ye ve bu derneğin üyelerine spora katkıları ve tenise gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür eden ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin de, tenise gönül vermiş herkese kulüp kapılarının açık olduğunu söyledi. TSYD turnuvasının yanı sıra 8 Eylül’de başlayan TEB 12 Yaş Türkiye Şampiyonası’nın da ATDSK’da gerçekleştiğini hatırlatan Keskin, “ATDSK, eş zamanlı gerçekleşen iki turnuvadan da alnının akıyla çıkmıştır. Adana’da tenis şöleni sabah 12 yaş tenisçilerinin turnuva maçları ile birlikte başlayıp, saat 16.00 sonrası ise senyör tenisçilerin maçları geceye kadar sürmüştür. Her iki turnuvada 10 günde 350 maç oynanmıştır. Yılın 365 günü tenis oynamaya müsait iklime sahip Adana’da, ATDSK olarak 5’i toprak 10’u sert zemin kort olmak üzere toplam 15 kortumuzda ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenleyecek, Türk Tenisi adına yeni şampiyonlar yetiştirmek için canla başla çalışacağız” diye konuştu. 


ATDSK’YA 15 KUPA 
Konuşmaların ardından şampiyon ve ikincilik elde eden tenisçilere kupaları verildi. Turnuvaya ev sahipliği yapan ATDSK’dan 7 sporcu şampiyonluk, 8 sporcu da ikincilik kupası aldı. Turnuvada dereceye giren sporcuların isimleri şöyle: 

TEK ERKEKLER 
35+ Nasrettin Yıldız (ATDSK), Ferhat Akkaya (ATDSK) 
40+ Özkan Çetin (ATDSK), Muharrem Karadağ (ATDSK) 
45+ Sedat Fikiz (GATİK), Aziz Karakoyun (Ferdi) 
50+ Aykut Tekin (METİK), Veli Ümit Atik (METİK) 
55+ Selçuk Şerifoğlu (ATDSK), Süleyman Sıtkı Toksoy (Ferdi) 
60+ Namık Kemal Güngören (Ferdi), Erol Demir (Ferdi) 
Yeni Başlayanlar : MustafaPakoğlu (Ferdi), Veli Ziya Erdem (ATDSK) 

ÇİFT ERKEKLER 
35+ : Ali Refah Keskin (ATDSK)- Nasrettin Yıldız (ATDSK) çifti, Fırat İzgi (ATDSK)- Yusuf Ünal (ATDSK) çifti 
45+ : MarianPenciu (METİK)- S. Mehmet Aytekin (ADN.AT.) çifti, Aykut Tekin (METİK)- Halit Peçinkaya (METİK) çifti 
55+ : Selçuk Şerifoğlu (ATDSK)-Namık Kemal Güngören (Ferdi) çifti, Ümit Aksoy (Ferdi)- Süleyman Sırrı Toksoy (Ferdi) çifti

TEK BAYANLAR 
35+ : Yasemin Fidan (Ferdi), Dilek Fesli (Tarsus) 

banner625
40+ : Deniz Uysal (ATDSK), İrem Ersöz Kaya (ATDSK) 
45+ : Necla Bayıroğlu (METİK), Emel Ünal (ATDSK) 
50+ : Meltem Aykut (Ferdi), Gülin Gali (Ferdi) 

ÇİFT BAYANLAR 
35+ : Hatice Yaveri (Ferdi)- Meltem Aykut (Ferdi)çifti, Necla Bayıroğlu (METİK)- Huriye Genç Akpınar (ATDSK) çifti. 

FOTOĞRAF BİLGİSİ :
1-    Protokol ve sporcular toplu halde 
2-    Ferhat Akkaya, Kurtul Çakın, Nasrettin Yıldız 
3-    İrem Ersöz Kaya, Kurtul Çakın, Deniz Uysal 
4-    Emel Ünal, Kurtul Çakın, Necla Bayıroğlu
5-    Gülin Gali, Kurtul Çakın, Meltem Aykut 
6-    Özkan Çetin, Hasan Hüseyin Türk, Muharrem Karadağ 
7-    Hakan Köker, Aziz Karakoyun 
8-    Ergun Kara, Aykut Tekin
9-    Süleyman Sıtkı Toksoy, İrfan İşisağ, Selçuk Şerifoğlu
10-    Marian Penciu, S. Mehmet Aytekin, Mehmet Önal, Halit Peçinkaya, Aykut Tekin 
11-    Namık Kemal Güngören, Selçuk Şerifoğlu, Ali Refah Keskin, Ümit Aksoy, Süleyman Sırrı Toksoy 
12-    Namık Kemal Güngören, Erdal Fernergiz, Erol Demir 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz