banner641

TSYD'den eğitim semineri

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, medya mensuplarının “Uluslararası Futbol Oyun Kuralları”nı futbolcular kadar iyi bilmeleri gerektiğini söyledi.

TSYD'den eğitim semineriPoyraz, TSYD’nin geleneksel  sezon öncesi seminerinde yaptığı konuşmada, medya mensuplarına olanaklar içinde eğitim seminerleri düzenlediklerini, medya mensuplarının, futbolcu, antrenör kadar uluslararası futbol oyun kuralarını iyi bilmeleri gerektiğini, kuralları bilen medya mensuplarının yazı ve yorumlarını daha dikkatli yapacaklarına inandığını kaydetti.

Poyraz, yeni sezonun şikesiz ve temiz geçmesini dileyerek, semineri yöneten Hatay bölgesi eski hakemlerinden  ve Eğitim Planlama ve Araştırma Komisyonu (EPAK) Eğitim Komisyonu Üyesi Mehmet Doğan’a teşekkür etti.

Mehmet Doğan, futbol karşılaşmalarının daha keyifli hale getirmek, tribünlere daha çok seyirci çekmek, gol sayısını artırmak için her yıl oyun kurallarında bazı değişikliğe uğradığını belirterek, Uluslararası Futbol Oyun Kuralları’nda bu yıl gerçekleştirilen değişiklikleri anlattı.

banner560
Türkiye’nin çeşitli illerinde seminerler verdiğini anlatan Doğan, medya mensupların da kuralları iyi bilmesi yorumlarını daha sağlıklı yapmalarını istedi.

-“CÜNEYT ÇAKIR İLE GURUR DUYUYORUZ”-

Doğan, futbolda en çok tartışılan ofsayt konu üzerinde fazla durarak, soruları da yanıtlayarak 2013-2014 futbol sezonunun sorunsuz  geçmesi  temennisinde bulundu. Cüneyt Çakır ile gurur duyduklarını ifade eden Doğan, Brezilya’da gerçekleştirilecek 2014 Dünya Kupası’nda da Cüneyt Çakır’ın büyük olasılıkla görev alacağını sözlerine ekledi.

Konuşmalardan sonra TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, Mehmet Doğan’a üzerinde TSYD’nin arması bulunan kupa verdi.

Seminere, spor yazarlarının yanı sıra, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi,  Şube Müdürü Cemal Demirağ, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Gülleri, Adana Futbol İl Temsilcisi Mehmet Çiftçi, Faal Futbolcular ve Gözlemciler Derneği Adana Şube Başkanı Burak Cem Tahiroğlu, Adanaspor Altyapı Sorumlusu Eyüp Arın, Adana Demirspor’un efsane futbolcularından Ali Hikmet Aydınoğlu (Coral) ve altyapı antrenörleri ile bazı futbol hakemleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640