TSYD’den Vali Demirtaş’a ziyaret

TSYD yeni yönetimi Vali Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti. Vali Demirtaş, 33 bin kişilik Adana Stadı’nın yeni sezonda hizmete gireceği müjdesini verdi

TSYD’den Vali Demirtaş’a ziyaret

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesiyeni yönetimi Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Şube Başkanı Ahmet Kurtul Çakın, çalışmaları hakkında Vali Demirtaş’a bilgi verdi. Adana sporunun da konuşulduğu ziyarete Vali Demirtaş, TOKİ tarafından inşasında sona gelinen 33 bin kişilik Adana Stadı’nın önümüzdeki sezona hazır olacağı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana ziyaretinde statla ilgili olarak bilgi aldığını ve yeni sezonda hizmete gireceği müjdesini verdiğini hatırlatan Vali Mahmut Demirtaş, “Bölgenin en büyük stadyumlarından biri olacak. En son teknoloji ile donatılacak. Adana’ya yakışacak. Statta ulaşım konusunda da gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

banner625
Adana’nın bir spor kenti olduğunun altını çizen Vali Demirtaş, Adanaspor ve Adana Demirspor’un hak ettiği başarıya ulaşacağına inandığını vurguladı.  Başkan Kurtul Çakın ise Portakal Çiçeği Karnavalında açacakları stanttan elde edilecek geliri şehit ailelerine bağışlayacaklarını belirterek Vali Demirtaş’ı 24 Nisan’da düzenleyecekleri Sporda Birlik Gecesi’ne davet etti.

Adana spor kamuoyunun yıllardır özlemini çektiği TSYD Kupası’nı önümüzdeki sezondan itibaren yeniden hayata geçirmek istediklerini belirten Başkan çakın, Vali Demirtaş’a bu konuda bilgi verdi. Demirtaş TSYD Kupası’nın Adana ve bölge takımları arasında oynanacak olmasının mutluluk verici olduğunu belirtti.

Ziyarete TSYD Adana Şube Başkanı Çakın’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Kerim Hoşfikirer, As Başkanlar Bora Erdem, Hasan Hüseyin Türk, Yönetim Sekreteri Hakan Köker, Sayman Tevfik Dinçkalmış ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ergun Kara ve İrfan İşisağ katıldı. Vali Demirtaş, ziyaret dolayısıyla Çakın ve yeni yönetim kurulu üyeleri teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz