TÜFAD Başkanı Sümer “Futbol bu değildir”

Amatör küme maçlarında yaşanan gerginliklerin artması üzerine yönetim kurulu adına konuşan TÜFAD Başkanı Mehmet Sümer, Futbolda nefret, kin duygusunun hızla yaygınlaşması bizleri derin üzünde içinde bırakmaktadır. Futbolun bir oyun olduğu asla unutulmamalıdır” dedi.

TÜFAD Başkanı Sümer “Futbol bu değildir”

Türkiye Futbol Anntrenörleri Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, Amatör küme maçlarında meydana gelen olayların derin üzüntü yarattığını belirtirken, tüm spor kulüp yönetici, taraftar ve futbolcularını sağduyulu hareket etmeye çağırdı. Sümer yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“Futbol kuşkusuz  halkın en sevdiği spor dalı ve gündelik hayatın vazgeçilme bir unsurudur.Bu durum futbolun toplumsal meselelerle iç içe geçmesini sağlıyor. Futbol tarihler boyunca savaşan ülkeler arasında barış,dostluk  kardeşlik gibi unsurları pekiştirmiştir. Son zamanlarda  ilimizde  şiddet hızla artmakta önüne geçilemez bir hal almaktadır.  Nefret ,kin duygusunun hızla yaygınlaşması  bizleri derin üzüntü içinde bırakmaktadır.Futbolun bir oyun olduğu gerçeğini hepimizin kabul etmesi gerekmektedir. Burada bizlere düşen görev başta hakemler ve gözlemcilerimizin maç öncesi ve sonrasına ait bütün olumsuzlukları  rapor etmesi büyük  önem  taşımaktadır. Futbolda  şiddeti kınıyor, kulüplerimizi, yöneticilerimizi, antrenörlerimizi, futbolcularımızı taraftarlarla hep beraber sağduyulu  davranmaya, şiddetten uzak barış, kardeşlik içinde kenetlenmeye davet ediyoruz.”

banner625
                                                                            

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz