Tümer “BOTAŞ Spor Adanalılarındır”

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Botaş Spor Kulübü’nün Ankara’ya taşınma kararından dönülmesi gerektiğini vurguladı

Tümer “BOTAŞ Spor Adanalılarındır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Üyesi Zülfikar İnönü Tümer, Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Adana takımı Botaş Spor Kulübü’nün Ankara’ya taşınma kararına tepki gösterdi.

TBMM’DE ŞEHİTLERİ ANDI

TBMM Genel Kurulu’nda konuyla ilgili söz alan Tümer, konuşmasının başında şehitleri andı. Şırnak’ta şehit olan 13, Lice’de şehit verdiğimiz 3 vatan evladına Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı dileyen Tümer, terörle yaşamak zorunda kalmadığımız bir ülke oluşturmak adına üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını beyan etti.

“YANLIŞ KARARDAN DÖNÜLMELİDİR”

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Botaş Spor Kulübü’nün 1984 yılında kurum çalışanlarının çocuklarının spora yönlendirilmesi amacıyla Adana’da kurulduğunu hatırlatan Tümer, “Kadınlar Basketbol Ligi’nde başarılarıyla dikkat çeken, Avrupa’da da Adanamızı ve Türkiyemizi birçok kez temsil eden Botaşspor’umuzun maçlarını yeni sezonda Ankara’da yapma kararı Adanalılar tarafından tepkiyle karşılanmaktadır” dedi.
Şok etkisi oluşturan bu kararın Adana için büyük bir kayıp olduğuna işaret eden Tümer, “Basketbol sporuna büyük emek ve değer veren Adanalı sporseverler ve medya mensupları bu kararın milli takım altyapısı için de büyük kayıp olduğunu değerlendirmektedir. Bu karar, yeni başarılı basketbolcuların yetiştirilmesinin önüne geçecektir. Botaşspor için Adana’da yeni bir tesis yapılması gündemdeyken anlaşılmaz bir tutum sonrası alınan Ankara’ya taşınma kararı acilen gözden geçirilmeli, yanlışlıktan bir an önce vazgeçilmelidir” diye konuştu.
banner625
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz