Temassız okuyucu: iDtoken

KOBIL’den online vatandaşlık ve bankacılık işlemlerini kolaylaştıran temassız kart okuyucu: iDtoken

Temassız okuyucu: iDtoken 

iDtoken sayesinde vatandaşlar bürokratik işlemlerinde uzun kimlik doğrulama süreçlerine takılmıyor, online bankacılık işlemlerini güvenle kullanıyor.  


Veri ve dijital kimlik sektöründe yenilikçi güvenlik çözümlerinin üreticisi KOBIL, temassız kart okuyucu çözümü KOBIL iDtoken’ı piyasaya sürüyor. KOBIL iDtoken tüm bilgisayar ve mobil cihazlara USB girişinden bağlanabiliyor. KOBIL’in yeni ürünü ilk olarak Almanya’da piyasaya sürülecek. Ürün, Almanya’da her vatandaşa ve ülkede yaşayan yabancılara dağıtılan temassız vatandaşlık kartları ile uyumlu. KOBIL iDtoken sayesinde kullanıcılar kamu kurum ve kuruluşlarıyla online ortamda iletişime geçebiliyor, ikametgah onayı verebiliyor, başta Alman posta servisi olmak üzere birçok resmi uygulamayı kullanabiliyor. iDtoken ile kimlik tanıma prosedürü için doldurulması gereken formlar otomatikman doluyor. Böylelikle kullanıcılar bürokratik işlemler için gereğinden fazla zaman kaybetmiyor.

banner625

 

Hiçbir kullanıcı bilgisini bünyesinde saklamayan kart okuyucu, mahremiyet haklarını ihlal etmiyor. Yeni temassız kart ile tüketiciler banka hesaplarına online ortamda güvenle erişebiliyor. KOBIL iDtoken onaylı bir Radyo Frekansı Kimlik Belirleme okuyucusu olarak diğer birçok temassız uygulama ile de uyumlu olarak çalışıyor. USB girişi olan bilgisayar ve tabletleri birer NFC (Yakın Alan İletişimi) terminaline çeviren, iDtoken çözümü sayesinde NFC özelliği ile uyumlu banka kartları ve mobil NFC uygulamalarının gelişimi destekleniyor.

 

KOBIL Systems CEO’su İsmet Koyun yeni çözümle ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor: “iDtoken’ın piyasadaki onaylı kart okuyucular arasında almasından dolayı bir üretici olarak gurur duyuyoruz. Kart okuyucumuz ayrıca kimlik kartları için piyasadaki en düşük maliyetli ve en küçük cihaz olma özelliğine sahip. Kompakt tasarımı sayesinde cebinizde taşıyabiliyor, gittiğiniz her yerde yanınızda bulundurabiliyorsunuz. Bir kabloya ya da güç kaynağına ihtiyacınız olmadığı için de seyahat halindeyken de kullanabiliyorsunuz. Ürünü önümüzdeki dönemlerde Türkiye’deki kullanıcılarımızla da buluşturmayı planlıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2013, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz