ASKİ, nihayet asbestli boruları değiştiriyor

ASKİ, Mart 2015'de Genel Müdür Rahmi Pekar tarafından kanserojen asbestli boruların 1 yıl içinde değiştirileceğini açıklamasına karşın, aradan geçen 3 yılın ardından nihayet bu çalışmalara başladı.

ASKİ, nihayet asbestli boruları değiştiriyor

İşte ASKİ'nin yıllar sonra asbestli boruların değiştirildiğine dair bülteni ve Rahmi Pekar'ın 2015'teki açıklamaları

2014 yerel seçimlerinden sonra göreve gelen Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’nün talimatlarıyla 7/24 esasına göre dur durak bilmeyen Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, yeni projelerle kırsala can suyu verirken; yıllar önce döşenmiş ve suyun kalitesini düşüren boruların da daha sağlıklı ve dünya standartlarındaki borularla değişimini gerçekleştiriyor.

banner625
Şehir merkezi ve kırsal ayırımı yapmaksızın hayati projelere imza atan ASKİ ekipleri, Saimbeyli ilçe merkezinde yaklaşık 2 kilometrelik içme suyu hattı ve asbestli boruların değişimi projesini başlattı. 

ASKİ GENEL MÜDÜRÜ RAHMİ PEKAR,  "2015'DE ASBESTLİ BORULAR DEĞİŞMİŞ OLACAK"

Ağustos ayı içerisinde çalışmaya başlayan ekipler, Saimbeyli’ye 75, 110 ve 165’lik olmak üzere yaklaşık 2 kilometre HDPE sağlıklı içme suyu borularını döşeyerek bölge halkının sağlıklı su içmesine olanak sağlıyor. Söz konusu projenin Eylül ayı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

“Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’nün talimatları ve hassasiyetleri doğrultusunda hizmet kalitemizi ve çıtamızı hep yukarı çıkarmak istiyoruz.” diyen ASKİ Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin SÖZLÜ, bu kutlu dava yoluna çıktığında ‘bir şey değişecek, her şey değişecek’ demişti. Bizler de bu sözü yerde bırakmamak adına hem Adana içinde hem de ilçelerimizde her türlü soruna çözüm üretiyor ve devasa projeleri hayata geçiriyoruz. Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ’nün vatandaşa ve Adana’ya verdiği değeri biliyor ve bu doğrultuda projelerimizi gerçekleştiriyoruz. ASKİ tarafından yapılan her proje Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ’nün yüz akı projeleridir.” şeklinde konuştu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz