Başkan Çelikcan ev sahibi yaptı

Yüreğir Belediyesi tarafından yaptırılan ve bu güne kadar Yüreğir tarihinin en büyük projesi olan Adana'da ilk kez Yüreğir Belediyesi'nin başardığı 644 adet sosyal konutların kuraları çekilerek sahipleri belli oldu.

Başkan Çelikcan ev sahibi yaptı

Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu’nda  Adana 15. Noterliği tarafından yapılan kura çekilişinde 2453 başvuru arasından 644 asil ve 644 yedek ve hak sahiplerinin daireleri belirlendi. Başkan Çelikcan ''Vatandaşlarımız içerisinde her türlü sosyal donatıları kreş, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, kapalı semt pazarı olan sıcak bir yuvaya kavuşuyorlar.'' dedi. Başkan Çelikcan 4  şanslı Yüreğirli vatandaşın kurasını elleriyle çekti.Kurada adı çıkan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadılar.


KONUT ÇIKMAYAN VATANDAŞLARIMIZ ÜZÜLMESİN YENİLERİNİ YAPACAĞIZ
Adnan Menderes Kapalı Spor Salonunda, Adana 15. Noter  huzurunda yapılan  sosyal konut kura çekim töreninde konuşan Başkan Çelikcan ''Yüreğirli vatandaşlarımız için ne yapsak azdır. Konut çıkan vatandaşlarımız evlerinde güle güle otursunlar. Ev çıkmayan vatandaşlarımız ise üzülmesinler. Gönülleri rahat olsun.Daha uygun şartlarda yeni konutlar yapmaya devam edeceğiz.'' dedi.
ADANA'DA İLKLERİ BAŞARMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Göreve geldiği günden bu yana ilçenin gelişmesi ve kalkınması için çalıştığını bunun için Yüreğir'de birçok yeni projeyi hayata geçirdiğini belirten Başkan Çelikcan ''Atakent Mahallemizde tek seferde Yüreğir tarihinin en büyük yatırımını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 644 adet 'Sosyal Konut Projesi' büyük bir hızla devam ediyor. Bugün hak sahipleri kuralarını çektiler. Tüm vatandaşlarımız yeni yuvalarında güle güle otursunlar. Yaptığımız yatırımlarla ilçenin kaderi değişti. Biz Yüreğirli vatandaşlara verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğim günden bu yana vatandaşlarımıza hangi sözü verdiysek hepsini yerine getirdik.'' şeklinde konuştu.


banner625
MALİYET FİATINA VATANDAŞA VERİYORUZ
Konut yapılan alanın konum itibarıyla güzel bir alanda olduğunu belirten Başkan Çelikcan '' Biz isteseydik nitelikli konut yapıp daha yüksek fiyata satıp kar elde ederdik. Ama biz Yüreğirli vatandaşlarımızın ev sahibi olmalarını sağlamak amacıyla sosyal konutlar yapmayı tercih ettik. Bunu da projenin dönmesi için maliyet fiyatına vatandaşlarımıza veriyoruz.Amacımız Yüreğirli vatandaşlarımız sıcak bir yuvaya kavuşmasıdır. Yüreğir'de kent yaşamına uygun projeler üretip  vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için bu tür projelerimizi devam ettireceğiz.'' dedi.


İLK KURALARI BAŞKAN ÇELİKCAN ÇEKTİ
Adnan Menderes Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kura çekiminde noter eşliğinde ilk kuraları Başkan Çelikcan çekti. Emre Yaman, Zübeyde Yıldız ve Kemal Dağ ilk kurada çıkan isimler oldu. 
Kura çekimine ailesi ile birlikte katılan ve Başkan Çelikcan tarafından kurada adı çıkan Kemal Dağ daire kurasını oğlu Mehmet'e çektirdi. İlk kez ev sahibi olacağı için çok mutlu olduğunu belirten Kemal Dağ "Yüreğir Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan'a çok teşekkür ediyorum. Hayatımda böyle mutlu olmamıştım. Emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum.'' diyerek mutluluğunu belirtti.
Kurada adı çıkan  vatandaşlar ise yıllarca ev hayali ile yaşadıklarını buna da Başkan Çelikcan sayesinde kavuştularını belirterek mutluluklarını dile getirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz