banner678

Başkan Çelikcan'dan Güzelevler'e taziye evi

Yüreğir de yaşayan vatandaşların yaşamlarında önemli bir yer tutan taziye geleneğini daha iyi şartlarda ve ortamlarda gerçekleştirmeleri amacıyla 23.cü çok amaçlı mahalle evi ve taziye evi Güzelevler Mahallesinde hizmete açıldı. Çok amaçlı olarak hizmet verecek olan mahalle evi kuran kursu olarak da vatandaşların hizmetinde.

Başkan Çelikcan'dan Güzelevler'e taziye evi

Açılışını mahalle muhtarı ve vatandaşlarla birlikte yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yapılan tesisin vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti.  Taziye ziyaretinin hem dinimizde, hem de geleneğimizde önemli bir yeri bulunduğunu vurguladığı konuşmasına şöyle devam eden Başkan Çelikcan;''Dost, akraba, komşu herkes acılı günlerde dostlarının yanında olmak istiyor. İnsanımız, mutlu günlerde sevinçleri olduğu gibi, acıları da paylaşmak istiyor. İlçemizin demografik yapısı bu güzel geleneğin devamı için önem arz ediyor. Yağmurda çamurda halkımız bu tür ziyaretlerinde sıkıntılar yaşıyordu. Bu mekânlar, bu sıkıntıları giderdi. Bugün 23.cü Taziye evimizi açtık,. Buralar sizin paralarınızla yapıldı, sizler sahip çıkacak, koruyacak, yaşatacaksınız. Emek veren herkese teşekkür ediyorum.''  dedi.

banner625
Yüreğir'de yapılan çalışmalarla ilçenin çehresinin değiştiğini, geliştiğini ve kentleşme yolunda sağlam adımlarla ilerlediğini dile getiren Başkan Çelikcan; “Bütün kente hizmet veren yatırımlarımızın yanında mahallelerimizde de kendi ihtiyacına göre içerisinde sosyal donatı alanlarını barındıran noktasal dokunuşlar yapıyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizi, yaşlılarımızı kısacası toplumumuzun bütün bireylerini düşünerek hareket ediyoruz. Belediyemizin kısıtlı imkanlarına rağmen yaptığımız çalışmalarımızın vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanması şevkimizi artırıyor. '' dedi.

MUHTAR VE VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Güzelevler Mahalle muhtarı ve vatandaşlar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çelikcan'a teşekkür ettiler. Taziye evlerinin önemli bir eksikliği giderdiğini belirten mahalle sakinleri ve mahalle muhtarı çok amaçlı mahalle evinde boş zamanlarında çocuklara  kuran kursu olarak da hizmet verdiğini belirttiler.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz