Seyhan’da çevreci proje

Adana’da Seyhan Belediyesi doğa kirliliğine neden olan plastik torbaların kullanımını azaltmak için bir proje başlattı. “Bez Torba Kullan Doğayı Koru”isimli proje ile pazarlarda alışveriş yapan vatandaşlara bez torba(Ekolojik Pazar Çantası) dağıtımı yapılıyor. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da Şakirpaşa kapalı semt pazarındaki bez torba dağıtımına katılarak vatandaşları bilgilendirdi.

Seyhan’da çevreci proje

Doğada uzun süre çözülmeden kalan plastik torbalar çevreye büyük zararlar veriyor.  Bu kirliliği önlemek ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için harekete geçen Seyhan Belediyesi kolları sıvadı. Konu ile ilgili olarak vatandaşlar bilgilendirilerek plastik torbaların en çok kullanıldığı yerler olan semt pazarlarında bez çanta (Ekolojik Pazar Çantası) dağıtımı yapıldı.

banner625

Şakirpaşa kapalı semt pazarında vatandaşlarla bir araya gelip bez çanta dağıtımı yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, vatandaşları ve Pazarcı esnafı bilgilendirdi. Başkan Zeydan Karalar, “ Bilindiği üzere plastik torbalar doğada uzun süre kalarak çevreye büyük zararlar veriyor. Bu poşetlerin en çok kullanıldığı alanlar ise semt pazarları. Bizler burada bez torbaların kullanımını yaygınlaştırmak ve plastik kullanımının önüne geçmek istiyoruz. Çünkü çocuklarımıza daha temiz bir doğa bırakmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Projenin ilk gününde 2 bin adet bez torba (Ekolojik Pazar Çantası) dağıtımı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz