Adana’da düğün yapacak çiftler tarafından en çok tercih edilen mekanlar arasında düğün salonları yer alıyor. Adana’da düğün yapılan salonlar; her davetli sayısına uygun alanın kolaylıkla bulunabilmesi, her ilçede çok sayıda bulunması ve uygun fiyatlar sunması açısından çiftlere cazip geliyor. Şehirde faaliyet gösteren düğün salonlarını Düğün.com üzerinde bir arada bulabilirsiniz.

Adana’daki düğün yapılan salonlarda ortalama 500 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Mekana göre bu sayı 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Düğün salonlarının birçoğunda kapalı alanın yanı sıra teras, bahçe gibi açık alanlar da bulunuyor. Bu alanlarda davetlileriniz soluklanabiliyorlar. Ayrıca dilerseniz bu alanlarda karşılama kokteyli de yapabiliyorsunuz.

Adana’da düğününüz için bir salonla anlaşmadan önce müstakbel eşinizle birlikte mekan için ayıracağınız bütçeyi belirlemenizi öneriyoruz. Sonrasında ise bu bütçeyi aşmayacak fiyatlar talep eden düğün salonlarını listeleyebilirsiniz.

Düğün salonu seçimi yaparken bütçeniz gibi davetli sayınızı da önceden belirlemenizde fayda var. Davetli sayınıza uygun kapasiteye sahip salonları listenize almalısınız. Çünkü şehirdeki düğün salonlarında ücret hesaplaması davetli sayınız üzerinden yapılıyor. Eğer küçük bir salonla anlaşırsanız ve kişi sayınız yüksekse; davetlileriniz rahat hareket edemezler. Bunun için mekanın geniş olması önemli.

Adana’daki salonları incelerken genişlik ve ferahlık gibi özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Yüksek tavanlı mekanlar, daha ferah bir ortama sahiptir. Ayrıca mekanın az kolonlu ya da kolonsuz olması da davetlilerin her noktayı net bir şekilde görebilmesi açısından dikkat edilmesi gereken bir konu.

Adana’da salon seçimi yaparken lokasyonu da göz önünde bulundurmalısınız. Salonun size ve davetlilere yakın olması hem davetlilerin geç kalmaması hem de sizin vaktinizin çoğunu yolda geçirmemeniz için önem taşır.

Adana’daki Düğün Yapılan Salonların Özellikleri ve Hizmetleri Nelerdir?

Adana’da faaliyet gösteren düğün salonlarının verdiği standart hizmetlere de değinelim... Düğün salonları, evlenecek çiftlerin organizasyon için ihtiyaç duyacağı ürün ve hizmetleri bir arada, paket halinde sunuyor. Bunların başında masa ve sandalye süslemeleri geliyor. Çoğu mekanın elinde birden fazla süsleme çeşidi ve rengi oluyor. Bunlardan en beğendiğinizi seçebiliyorsunuz.

Adana’daki düğün salonlarından fotoğraf ve video hizmeti de alabilirsiniz. Birçok firma bünyesinde profesyonel bir fotoğrafçı bulundururken birçoğu da anlaşmalı oldukları ekiple çalışmayı tercih ediyorlar. Düğünün başından sonuna kadar bu ekipler tarafından devamlı olarak fotoğrafınız çekiliyor. Aynı zamanda tüm düğün, video kaydına alınıyor. Düğün salonlarının çoğunun bu hizmeti paket dahilinde sunduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Gelelim organizasyonun eğlence kısmına. Düğün salonlarının müzik için anlaşmalı olduğu DJ’ler ve müzisyenler oluyor. Satın aldığınız paket dahilinde bu müzisyenler düğününüzde sahne alıyor. Eğer firmanın sunduğu seçenekler dışında orkestra gibi istekleriniz olursa, bu durumun ekstra olarak ücretlendirildiğini de ekleyelim.

Mekanda ihtiyaç duyulacak ışık, ses ve sahne hizmetlerini de şehirdeki düğün yerlerinden alabiliyorsunuz. Pistin ışıklandırmaları, ses sisteminin kurulması gibi hizmetleri paket dahilinde çiftlere sunuyorlar.

Adana’daki salonlarda yemekli ve yemeksiz organizasyonlar yapılıyor. Mekanların çoğunun kendisine ait mutfağı ve aşçıları var. Burada sizin istediğiniz lezzetleri yapabiliyorlar. Mekanların hazır menülerinden birini seçiyorsunuz, düğün günü davetlilerinize o menüyü sunuyorlar. Dilerseniz menüde değişiklik yapabilmeniz bile mümkün.

 Ayrıca birçok mekanda seremoni esnasında maket pasta kesiliyor. Mekan kabul ederse dışarıdan getirip gerçek pasta da kesebiliyorsunuz. Firma tarafından seremoniden sonra da davetlilere pasta ve içecek dağıtımı yapıldığını da eklemeden geçmeyelim.

Adana’da düğün salonunda evlenmek isteyen çiftlerin ilgisini çekecek detaylardan bahsettik. Sırada size en uygun mekanı bulmak var. Şehirdeki onlarca düğün salonunu buradan, istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsiniz. Bu firmaların fotoğraflarına, hizmetlerine, fiyatlarına, ekstra hizmetlerine ve çift yorumlarına firma sayfalarından ulaşabilirsiniz. Kolayca fiyat teklifi alabileceğinizi de unutmayın!