Artık Swarm'da check-in yapacağız

Milyonlarca kullanıcının her saniye check-in yaptığı Foursquare çok yakında radikal bir değişiklikle iki parçaya ayrılacak.

Artık Swarm'da check-in yapacağız
banner686
Hürriyet / Foursquare ile kullanıcılar yer bildiriminde bulunurken, diğer yandan gittikleri mekanlara göre de puan topluyor ve arkadaşlarıyla yarışabiliyor. Gün geçtikçe büyüyen Foursquare ilgiden memnun kalmış olacak ki uygulamayı iki parçaya bölmeye karar verdi. Zamanı kesinleşmese de Foursquare ile birlikte artık Swarm isimli bir uygulama da olacak. Peki nedir Swarm?
banner625
Foursquare‘de yaptığınız temel işlemlerden bazılarını artık Foursquare altında değil Swarm altında yapacaksınız. Yani check-in yaparken, arkadaşlar arasında konum paylaşımı söz konusu olduğunda Swarm kullanıcıların emrinde olacak. Foursquare verilerinin otomatik olarak Swarm’e geçmesiyle kullanıcılar bu gelişmeden olumsuz yönde etkilenmeyecek.
Ana uygulama Foursquare’in ise tamamen şekil değiştirmesi ve daha çok yeni mekan ve yerler keşfetmeye yönelik bambaşka bir uygulama halini alması bekleniyor. Henüz detaylar netleşmese de Foursquare’in iki parçaya ayrıldığını açıklamasıyla akıllı telefonlarda Swarm döneminin her an başlayacağı söylenebilir.
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2014, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner732

cyberturk.biz