banner735

İnternet kafe ve oyun salonları açılmalı

Adana TV ve Elektronik Cihazlar Bilgisayar İletişim Araçları Tamircileri ve Malzemecileri Odası Başkanı Sefa Barış, internet kafeler ve oyun salonları esnafının işletmelerinin açılmasını beklediklerini söyledi.

İnternet kafe ve oyun salonları açılmalı
banner686

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle internet kafe ve oyun salonlarının 16 Mart itibariyle geçici süreyle kapatıldığını hatırlatan Barış, 1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinde de açılma izninin verilmediğini söyledi.

banner625

Sefa Barış, "Türkiye genelinde yaklaşık 55 bin internet kafe ve oyun salonu işletmeci esnafı yaklaşık 4 aydır hala kapalı. Zor bir süreçten geçiyoruz, internet kafe ve oyun salonu işleten esnafımızın mağduriyeti devam ediyor. Normalleşme sürecinde hemen her sektörde işletmeler hizmete açılırken internet kafe ve oyun salonlarının açılmaması, bu sektörlerde faaliyet yürüten  esnafımızı psikolojik anlamda maddi manevi yönden olumsuz etkilemektedir. Bu işletmelerimiz kapalı olan işyerlerinin kirasını, elektriğini suyunu ödeyememekte olup ve bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri de zor günler geçiriyorlar. Devletimizce destek olarak düşük faizli kredi, kredi ötelemesi vergi, Bağkur borç ötelemesi yapılmıştır. Ancak bu esnafımızın kredilerini ve borçlarını ödeyebilmesi ve geçinebilmesi için internet kafelerin ve oyun salonlarının bir an önce açılması, yaşadığımız mağduriyetin giderilmesi tek temennimizdir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 15:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
..
.. - 6 ay Önce

Bence sinema AVM spor salonları , kebapçılar ve kafeler kapalı olmali

Abdullah kaynar
Abdullah kaynar - 6 ay Önce

4 aydır maduruz başka bir gelir kaynağımız olmadığından zor durumdayız işlerimizin açılıp bir an önce maduriyetimizin giderilmesini istiyorum

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz