Özoğul’un SCI’da 12 Bilimsel Makalesi Yayımlandı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi, akademik çalışmalarla dünyaya sesini duyurmaya devam ediyor.

Özoğul’un SCI’da 12 Bilimsel Makalesi Yayımlandı
banner686

ÇÜ Ceyhan Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Özoğul’un 2013 yılında Uluslararası SCI (ScienceCitation Index) dergilerinde 12 bilimsel makalesi yayımlandı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Fatih Özoğul, “Bu makalelerin 2 tanesi ABD, 2 tanesi Polonya ve 2 tanesi de Cezayirli bilim insanlarıyla yapılan ortak çalışmalar ile yayımlanmıştır. Su ürünlerinde besin mikrobiyolojisi, yağ asitleri, antioksidanlar, gıda güvenliği, gıdalarda ışınlama teknolojisi gibi konulara yaptığımız çalışmalar sonucunda üretilen bilimsel makaleler, alanımızda oldukça önemli ve yüksek impactfactor’lere (etki faktörü) sahip olan ‘FoodChemistry, Journal of AgriculturalandFoodChemistry,  Journal of FoodProtection,  Journal of FoodBiochemistry, International Journal of  FoodScienceand Technology, FoodandBioprocessTechnology’ gibi uluslararası dergilerde yer aldı.  

2013 yılında yürüttüğümüz ve tamamladığımız projelerimize, TÜBİTAK, Sanayi Bakanlığı ve Çukurova Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) tarafından maddi kaynak sağlandı. Gerek yayımladığımız uluslararası makaleler, gerekse de tamamladığımız projelerle Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde Çukurova Üniversitesi’nin adının daha üst sıralara yükselmesinde az da olsa katkıda bulunduğumuzu düşünmek, mutluluğumuzu, motivasyonumuzu ve çalışma azmimizi arttırmaktadır.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2014, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz