Başhekim Gündüz, ÇGC'ye nezaket ziyaretinde bulundu.  Ziyarete Başkanvekili Mustafa Özke, Başkan yardımcıları Yasemin Atasoy, Engin Kanber, Mehmet Uluğtürkan, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Uri ve Mali Sekreter Yardımcısı Hüseyin Arat da katıldı.

Pandemik konusunda halkı uyaran Gündüz, “Kısıtlama kalktı diye bayramda rehavete kapılmayalım. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz uyalım. Unutmayalım ki bu pandemiden kurtulmanın tek yolu aşı. Aşılarımızı zamanında ve eksiksiz yaptıralım.” dedi.

Bayram tatili dolayısıyla vatandaşlara önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Gündüz, “Kısıtlamalar kalktı ama henüz pandemi bitmedi. Bayram tatiline giden vatandaşlarımız virüs bulaşması tehlikesine karşı önlemlerini almalı. Bayram ziyaretlerinde her zamankinden daha çok dikkatli olmalıyız. Mümkün olduğu kadar kalabalık ortamlara girmemeliyiz. Bulunduğumuz yerleri sık sık havalandırmalıyız. Otobüs yolculuklarında bulaşma riskine karşı maskemizi takmalıyız. Bundan sonraki bayramlarda sevdiklerimizle daha çok vakit geçirmek istiyorsak rehavete kapılmamamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Başkan Esendemir, Balcalı Hastanesi Basın Danışmanı Yavuz Yıldırmaz’ın da katıldığı ziyarette, Başhekim Prof. Dr. Gündüz’e cemiyetin sosyal tesislerini gezdirdi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz’e çalışmalarında başarılar diledi.