Ortadoğu'da bombalı saldırı paniği

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada onlarca kişinin yaralandığı ve geniş çaplı hasar oluştuğu bildirildi.

Ortadoğu'da bombalı saldırı paniği
banner686

Reuters haber ajansına göre, Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hasan, patlama sonrası yaptığı açıklamada, yaralı sayısının çok yüksek olduğunu doğruladı. Sağlık ve güvenlik kaynaklarına dayandırılan diğer bir haberde ise en az 10 kişinin hayatını kaybettiği yazıldı. Bu bilgi henüz resmi makamlarca teyit edilmedi. 


Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı. Yangın nedeniyle güçlü bir patlama meydana geldi. Başkent semalarını duman kapladığı görüldü.

İtfaiye ekipleri, yangına müdahale etmek için olay yerine kısa sürede ulaştı. Eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evinin yakınlarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, çok sayıda kişi de yaralandı.  Hariri'nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, eski başbakanın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.  Patlama nedeniyle hükümet binası ve Muhammed el-Emin Camisi'nde büyük hasar oluştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz