banner834

Benzinin litresi 11 TL’ye koşuyor!

Dolar kurundaki yükselişin ardından  benzinin litresinde 44 kuruşluk zam kararı alındı. EPGİS Başkanı Fesih Aktaş devletin EMS’yi geliştirmemesi halinde benzinde fiyatın litrede 11 liraya çıkabileceğini söyledi.

Benzinin litresi  11 TL’ye koşuyor!

Sozcu.com.tr’den Emre Deveci'nin haberine göre, zam 25 Ekim Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan geceden itibaren geçerli olacak. Benzine 16 Ekim’de pompa fiyatına yasıyan 14 kuruşluk zam gelmişti.  Dolar/TL’de çift haneye yaklaşılırken, akaryakıt sektörü de çift haneli benzin ve motorin fiyatları için hazırlıklara başladı. Bayiler, litre fiyatlarının listelendiği tabelaları ikisi ana rakam, ikisi de virgül sonrası küsurat olmak üzere dört haneli rakamlara hazırlamaya başladı.

"Benzinin fiyatı 11 liraya çıkabilir"

Bu arada Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş da devletin EMS’yi geliştirmemesi halinde akaryakıt fiyatlarında, benzinde 2 lira 53 kuruş, motorinde 2 lira 5 kuruş ve LPG de litrede 1 lira KDV eklenmek zorunda kalınacağına dikkati çeken Aktaş, "Bu da benzinde fiyatın litrede 11 liraya çıkması demektir." diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841