Büyükşehir'e işçi alımı için rekor başvuru

Operatör şoför, ağır vasıta şoförü, büro elemanı ve park bahçelerde görevlendirmek için 200 işçi alımı yapacak olan Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ilanında talep patlaması yaşandı. İlana şu ana kadar 45 bini üniversite mezunu toplam 52 bin kişi başvurdu.

Büyükşehir'e işçi alımı için rekor başvuru
banner686

Adana Büyükşehir Belediyesi operatör şoför, ağır vasıta şoförü, büro elemanı ve park bahçelerde görevlendirmek için 200 eleman alımı için ilan verdi. İşe alınacak olan 200 eleman için şu ana kadar 52 bin kişinin başvurduğu bildirildi. Başvuranların 45 binin de üniversite mezunu olduğu açıklandı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Ülkenin geldiği nokta ne yazık ki bu. Belediyeler, bu işsizliğin altında eziliyor. Bu kadar çok üniversite kurulursa ve ona göre iş alanı yaratılmaz ise ülkenin geleceği nokta bu olur. Gençler ne yapsın, çaresiz. Biz de mümkün olduğunca el uzatmaya çalışıyoruz ama bir noktadan sonra tıkanıyor.  Biz de, belediyeler olarak bunun altında eziliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 08:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adana
Adana - 2 hafta Önce

Göreve gelir gelmez 5000'e yakın işine gidip gelen insanı bankamatikçi kılıfı altında çıkarmıştı... Bence işten çıkarılan insanlardan varsa uygun onlardan alınmalıdır... ancak kendi adamlarını alacak ... 200 kişi alıyorsa kendi adamlarından en az 2000 kişiyi çıkarır bu sene gene... Hiç sevmiyoruz Zeydan Karaları... Demirporlulara da süper lige çıkaracam diye şov yaptı, sonra rezil oldu... Kesinlikle güvenmiyoruz oy da vermiyecez kesinlikle...

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Torpili adamı olan girer, kimsesi olmayana düşünmezler, gerçek iş arayana düşmez.

Tülay kodas
Tülay kodas - 2 hafta Önce

Torpilliler girer herkes adamini alir ünüversite mezunlarida bekler işsiz

SIRADAKİ HABER