banner834

ÇÜ'de "Yabancı dil" sertifikası heyecanı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) bir başarıya daha imza attı. Akademik ve Pratik Hollandaca dersinde başarılı olan farklı fakültelerden öğrenciler sertifikalarını törenle almaya hak kazandı.

ÇÜ'de "Yabancı dil" sertifikası heyecanı

Tören, ÇÜ İletişim Fakültesi’nin konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene farklı fakültelerden birçok akademisyen ve öğrenci katıldı. Öğrencilere sertifikalarını törene katılan akademisyenler takdim etti. Ayrıca derste en çok başarılı olan 4 öğrenci de Belçika ve Hollanda’ya 2 haftalığına gitmeye hak kazandı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Seyfi Özgüzel, Hollandaca dersinin Türkiye’de sadece Çukurova Üniversitesinde verildiğine dikkati çekti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç ise, Türkiye’de bu dersi veren tek üniversite, hatta tek fakülte olmak gurur duyduklarını ifade etti.

Öğrencilere Sertifikaları Verildi

Konuşmaların ardından Hollandaca dersi öğrencileri kendilerinin hazırladığı ve kurguladığı 2 skeç gösterisi sunuldu. Tören, 60 öğrenciye sertifikalarının takdimiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2022, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlyas Kaya
İlyas Kaya - 3 hafta Önce

5 Kur İngilizce kursuna gittiğim kurumdaki hocamız; Sertifika sizin sadece kursa devam ettiğinizi gösterir İngilizce bildiğinizi ispat etmez.Adam sizinle mülakat yapar bilip bilmediğinizi hemen anlar onun için dili öğrenmeye bakın demişti.Haberi okuyunca o konuşmayı hatırladım.

SIRADAKİ HABER