İş dünyasından Ankara çıkarması

Enerjiden sağlık turizmine hareketliliğin yaşandığı Doğu Akdeniz Bölgesi’nde iş dünyası temsilcileri yatırımların önünde engel gördükleri konuları rapor haline getirdi. Rapor, bölgenin 39 milletvekiline Ankara’da gerçekleştirilen toplantıda verilecek.

İş dünyasından Ankara çıkarması
banner686

Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) tarafından hazırlanan ‘Bölgenin sorunları ve çözüm önerileri’ raporu 23 Kasım 2011 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek toplantıda bölgenin 39 milletvekiline teslim edilecek. DASİFED Başkanı Süleyman Onatça, yapılan toplantılarla son şekli verilen raporun Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de özellikle ekonominin büyümesine engel sorunları ve çözüm önerilerini içerdiğini söyledi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da beklendiği DASİFED’in  ‘Ankara Zirvesi’ne 4 kentin SİAD Başkan ve yöneticileri katılacak. İş dünyası temsilcileriyle bölge milletvekillerini buluşturacak toplantı Ankara Dedeman Otel’de yapılacak.
Mersin’in lojistik merkez, Hatay’ın yeni sanayi alanı talebinden Adana’nın imar düzenleme talebine birçok başlığının yer aldığı raporda bölgenin Sürat Demiryolu Projesi’ne dahil edilmesi, Mersin – Antalya Sahil Yolu inşaatının hızlandırılması, yeni devlet üniversitelerinin kazanımı gibi konular yer alıyor. DASİFED Başkanı Süleyman Onatça, “Konusunun uzmanı milletvekillerine sahibiz. Milletvekillerimiz arasında 2 bakanımız, bir genel başkanımız var. Gerçekleştirilirse bölge ekonomisinin daha planlı ve hızlı büyüyeceğine inandığımız konuları milletvekillerimizle paylaşacağız. Bölge milletvekillerimizin taleplerimizin yerine getirilmesi ve sorunlarımızın çözümüne yürekten katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz