Kasaplar'dan "Ramazanda zam yok" müjdesi

Adana ESOB’a bağlı Adana Kasaplar, Tavuk, Balık Eti, Şarkütericiler Esnaf Odası Başkanı M.Saruhan Yağmur, Ramazan ayı boyunca, oda başkanlığı tarafından hiçbir et ve et ürününe zam yapılmayacağı müjdesini verdi.

Kasaplar'dan
banner686

Başkan Yağmur, 18 Haziran 2015 tarihi itibariyle başlayacak Ramazan ayında, Kasaplar Odası’na bağlı bulunan denetim ekiplerinin izinlerini kaldırarak,  şehirde bulunan kasap, tavukçu, balıkçı ve şarkütericileri denetleme faaliyetlerine hız verdiklerini bildirdi.

Vatandaşlara, hijyenik ortamda üretilen ve satışı yapılan et ve et ürünü satışı için Adana İl Tarım Müdürlüğü Denetim Ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı başta olmak üzere Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam Zabıta Ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışacaklarını duyuran Başkan Yağmur, “Odamız, bilindiği üzere 5362 Sayılı Kanun Uyarınca Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşudur. Adana’da, odamıza kayıtlı tüm kasaplar, balıkçılar, tavuk eti satışı yapan işletmeleri denetlemelerimiz devam etmektedir.  Ayrıca, Kasaplar Esnaf Odası Başkanlığı’mızca, Ramazan ayı boyunca tüm et ve et ürünlerinde hiçbir şekilde zam artışı yapılmayacaktır.  Vatandaşlarımızın bilinçli olarak,  tanıdık ve bildikleri esnaf tarafından, sağlıklı ve hijyen ortamda üretilen, satışı yapılan et ve et ürünlerini tercih etmeleri de menfaatlerine olacaktır. Ayrıca, vatandaşlarımızın hiçbir şekilde hiçbir firmadan, izinleri dahi olsa hazır kıyma almamalarını tavsiye ediyoruz. Et sucuklarını da, bildikleri ve tanıdıkları esnaftan almalarını istiyoruz”dedi.

Yağmur, Ramazan ayı boyunca karşılaştıkları sorunları 24 saat açık olan 0505 376 33 74 nolu cep telefonuna, sabah saat 08.00’den 17.00’ye kadar da Adana Kasaplar Esnaf Odası’na ait 0322 365 03 02 ve 365 33 77 nolu telefona bildirebileceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER