"Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir"

Türk-İş 4 Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, 11 milyon işçiyi ilgilendiren Kıdem Tazminatı'nın önemini tüm kesimlere anlatabilmek için, başlattıkları bilgilendirme çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

"Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir"
banner686

Her ayın ilk haftası Türk-İş'e bağlı Şube Başkanlarının katılımı gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz hafta TÜMTİS Sendika binası önünde stant açarak, Kıdem Tazminatı'nın çalışan bir işçi için ne kadar önemli olduğunu anlatan el broşürünü vatandaşlara dağıttıklarını ifade eden Edip Gülnar, "Kıdem tazminatı bir işçinin KIRMIZI ÇİZGİSİDİR, SON KALESİDİR. Vatandaşlarımıza, haklı davamızı anlatmak için el broşürü dağıttık. Bu çalışmalarımıza bu hafta da devam etme kararı aldık. 13 Temmuz Pazartesi günü (Bugün) Turan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde Türk-İş'e bağlı Haber-İş Sendikası'nın önünde stant açarak  vatandaşlarımıza el broşürü dağıtacağız. Kıdem tazminatı işçinin ve ailesinin güvencesidir. Kıdem tazminatı kızının gelinliği, oğlunun damatlığı,  gelecek günlerin güvencesidir. Kıdem tazminatı çalışma hayatının temelidir. Ortadan kalkarsa iş kanunun un bir çok maddesi anlamını ve işlevini kaybedecektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz