Kısacık'tan Onatça'ya açık oturum çağrısı

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Kalkınma Kurulu Üyesi, Akdeniz Türk-Alman İşadamları Derneği Başkanı Teyfik Kısacık, "ÇKA’nın başarılı olduğunu savunan DASİFED Başkanı Sayın Süleyman Onatça’yı açık oturumda tartışmaya davet ediyorum" çağrısı yaptı.

Kısacık'tan Onatça'ya açık oturum çağrısı
banner686
Kısacık, ÇKA’nın Kalkınma Kurulu eski Başkanı ve Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Başkanı Süleyman Onatça’nın Denizli’de düzenlenen bir panelde ÇKA’yı diğer 25 ajansa göre daha tecrübeli bularak başarısından söz etmesinin temelsiz olduğunu söyledi. Daha önce ÇKA’nın başarısızlıklarına örnekler vererek uyarılarda bulunan, Kısacık, Onatça’nın değerlendirmesine de katılmasının mümkün olmadığını kaydetti. Kısacık, "Sayın Onatça ÇKA’nın çok başarılı olduğunu ilan etmektedir. Diğer illere örnek çalışmalar içinde olduğunu beyan etmişlerdir. Bunu neye göre söylemektedir? Ben de bunun tam tersini söylüyorum. Elimdeki bilgi ve belgelere göre ÇKA tam bir başarısızlık içindedir. Özellikle Genel Sekreterlik düzeyinde başarısızlığı dillere destan iken ve Kalkınma Kurulu üyelerini ajanstan soğutmuş iken Onatça bu iddiasını neye dayanarak ifade etmektedir?" sorularını yöneltti.
Adana ve Mersinlinin doğruları öğrenmesi gerektiğini söyleyen Kısacık, "İki farklı düşünce içinde doğru tektir. Bu vesile ile kamuoyunun doğruları öğrenebilmesi için Onatça’yı istediği yayın organında arzu ettiği gazeteciler önünde açık oturumda tartışmaya davet ediyorum" çağrısını yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz