Leman Kültür Adana'da açıldı

18 yıl önce İstanbul’da kurulan ve bugün artık ülkenin en büyük kafe, bar ve restoran grubu olarak kabul edilen Leman Kültür'ün 13. Şubesi Adana Çukurova’da açıldı.

Leman Kültür Adana'da açıldı
banner686


 


Leman Dergisi'nde yer alan karikatürlerle dekore edilen ve karikatürize bir mekan olan Leman Kültür’ün Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Adana'da da aynı olan menüsünde  'Bezgin Bekir', 'Şansımı denemek istiyorum', 'Karışık ekonomik kriz tostu', 'Sen de mi Brütüs Salata', 'Timsahın gözyaşları', 'Yahşi Batı Texas Biftek', 'Dağ bayır baharatlı antrikot' ve 'Timsah bayıldı' adlı yemekler dikkat çekiyor.

 

Leman Kültür’ün açılışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Leman Kültür Ceo’u Kemal Şentürk “Leman Kültür’ü Adana’ya getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek bu şehirde bir istihdam yaratmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. Yaptıkları bu yatırımın şehre farklı büyük markaların da gelmesine neden olacak olmasının gururunu yaşadıklarını da söyleyen Kemal Şentürk tüm Adana’lıları Leman Kültür’e davet ettiler.

 

Leman Kültürün Adana’nın eğlence yaşamına yüksek bir kalite standartı getireceğini de sözlerine ekleyen Kemal Şentürk; Leman Kültürün çok kısa zaman içerisinde şehrin en önemli markalarından birine dönüştüğünü de sözlerine ekleyerek Leman Kültür’ün büyük bir ihtiyaca karşılık verdiğini ve şehrin eğlence hayatına da büyük bir zenginlik getireceklerini söylediler.

banner625

Leman Kültür Anadolu’da büyüyor.

 

Kemal Şentürk “2008 yılında başlayan çalışmalarını bugün ülkenin dört bir yanından gelen yüzlerce bayilik talebini titizlikle değerlendirerek sürdürdüklerini belirterek “Yalova’dan İzmir’e, Antalya’dan Ankara’ya kadar tüm şubeleri günün her saati %95 dolulukla çalıştıklarını ve Leman Kültür Dostlarının tüm şubelerde aynı lezzet kalitesine yine aynı ekonomik ücretlerle ulaşabildiklerini söyledi”

 

Amaçlarının para kazanmanın ötesinde Franchaise verdikleri şehrin sosyo kültürel yaşamına ve markasına artı değer katmak olduğunu belirten Kemal Şentürk; bu nedenle franchising verecekleri kişileri sadece ekonomik yeterliliklerine göre değil aynı zaman da markanın Güvenli, Huzurlu, Çevreci, Modern ve Yenilikçi anlayışına uygunluğuna göre de değerlendirdiklerini söyledi.

 

Edirne’den Kars’a; Üniversite olan her şehir de olacağız!

 

Şubelerinin büyüklüğü ortalama 800 ila 1800 m2 arasında değişen ve gittiği her lokasyona kendi enerjisini ve dinamizmini götüren Leman Kültür’ün daha önce bu konsept ve m2’lerde mekanları yer almadığı illerde “Buralarda %100 yerli ve bu kadar büyük m2’li mekanlar iş yapar mı diyenlerin bugün artık farklı illerde franchising almak için gece gündüz kendilerini aradıklarını söyleyen Kemal Şentürk; Hedeflerinin artık Avrupa olduğunu ve dünyaya %100 Türk Konseptli bir markayı gururla taşıyacaklarını söyledi.

 

Leman Kültür Adana Şubesi Beyazevler Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı, Çukurova

Residence No: 50/A Çukurova – Adana


TARİHTE LEMAN KÜLTÜR;

 

30 Eylül 1994 te kapılarını okurlara açan LeMan Kültür, günyüzüne çıkamayan, gösterim şansı olmayan, yerli yabancı belgeseller, filmler, gösteriler, sergiler ile bir alternatif kültür zemini oluşturmaya çalışmıştır…

 

Her dönem sanatçıların uğrak ve buluşma yeri olan Leman Kültür Türkiye tarihinin en büyük katılımlı ses getiren sivil toplum eyleminin başlatıldığı yer olmuş " Sürekli Aydınlık İçin Bir Dakika Karanlık" eylemi için start burada derginin onur konuğu şair Can Yücel tarafından verilmiş, elektrik şalteri ilk olarak Leman Kültür’ de indirilmiştir… 

 

Ve yine Leman Kültür Can Yücel’i yaşarken anmak için Açık Hava Sahnesi’ nde gerçekleşen muhteşem bir anma gecesi düzenlemiştir... 1995’ lerde Tuncel Kurtiz ile tanışıp yollarımızın kesişmesi ile 2 metre karelik bir platform ile sahneye de kavuşan Leman Kültür, Tuncel Kurtiz’ in Şeyh Bedrettin , Cahit Irgat okumaları, Mehmet Esen’in meddah, Stand-up gösterileri, ve ardından Leman çizeri  Cem Yılmaz’ ın izleyici olduğu bir gösteride kendisini sahnede bulması ile mizah dünyamıza fenomen bir yıldız için zemin oluşturmuştur…

 

Leman Kültür bu sahnesinde yine Ata Demirer’in yükselişine katkıda bulunmuştur…

Leman Kültürler şimdilerde franchising modeliyle, derginin okurları ve severlerinin girişimleriyle çoğalmaktadır…

 

Leman Kültürler, bulundukları bölgede sadece mekan olarak değil bir sosyal marka modeli olarak yeni bir açılım yaratmaktadır..  Leman Kültürler ayrıca elektrik tüketiminde de pozitif elektriğe destek çıkarak elektriğini, rüzgar ve güneşten almayı tercih ederek atmosfere karbon salmamayı hedeflemektedir.


Leman Kültürler bugün bünyesinde düzenlenen konserler, söyleşiler, imza günü, vs etkinliklerle bulundukları ilin sosyo kültürel yaşamına da büyük katkılar vermektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2012, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz