banner834

Prof. Demirtaş'tan 'Asgari Ücret' yorumu

Türkiye'de asgari ücretin ne kadar olacağı tartışılmaya devam ederken ekonomist Prof. Dr. Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda asgari ücretin 4 bin TL'nin üzerine çıkakrsa neler olabileceğini paylaştı. Demirtaş, asgari ücretin 4 bin liranın üzerine çıkması durumunda Ocak ve Şubat ayları arasında gıda fiyatlarının "uçacağını" söyledi.

Prof. Demirtaş'tan 'Asgari Ücret' yorumu

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Twitter hesabından asgari ücretin 4 bin lira üzerine çıkması durumunda olabilecekleri açıkladı.  Özgür Demirtaş, asgari ücretin 4 bin liranın üzerine çıkması durumunda ocak ve şubat ayları arasında gıda fiyatlarının 'uçacağını' belirterek, asgari ücrette böyle bir artış söz konusu olursa alım gücünün 'çakılacağını' ifade etti.

Demirtaş Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Tahminimi söyleyeyim. Asgari ücret 4000 TL üstüne çıkarılır. Büyük zam yapıldığı söylenir. Bazı Ekonomi ve Finans bilmeyen asgari ücretliler ilk önce sevinirler. Sonra artan maaşları ile ilk önce GIDA ürünleri almaya giderler. Ocak-Şubat gibi gıda ürünlerinin fiyatı UÇAR. Sonra bir bakarlar ki 2 yıl önce, 2000 TL maaşları ile çok daha fazlasını alabiliyorlarmış. Maaşları artmış ama alım güçleri Çakılmış... Keşke haksız çıksam ama maalesef haklı çıkacağım

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER