banner834

SGK İl Müdürü Canbolat AKAMDER'de

Adana SGK İl Müdürü Bilal Canbolat AKAMDER e ziyarette bulunarak İnşaat Sektörünün kurumla alakalı sorunları ve çözümleri noktasında istişarelerde bulundular.

SGK İl Müdürü Canbolat AKAMDER'de

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri) ni ziyaret eden Adana Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Canbolat, İl Müdür Yardımcısı Ali Yüce ve Sarıçam Sosyal Güvenlik Merkezi Erdem Kaya çalışma yaşamı gündemine dair konularda istişarede bulunarak açıklamalarda bulundular. Toplantıda AKAMDER yöneticilerinin yanı sıra Adana Yıkımcılar ve Hafriyatçılar Dernek Başkanı Seyfettin Can, Çukurova İnşaat Müteahhitleri Dernek Başkanı İnş. Müh. Timuçin Güvercin ve Seyhan İnşaat Müteahhitleri Dernek Başkanı İnş. Müh. Enes Yılmaz hazır bulundular.

‘ÇALIŞMA YAŞAMI SİGORTA OLMAKLA MÜMKÜN’

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ziyarete ilişkin açıklamasında; “SGK İl Müdürümüz görevde bulunduğu süre içinde bilgi, birikim ve tecrübesiyle başarılı işlere imza atmıştır. Bu anlamda kendisini tebrik ediyoruz. Çalışma yaşamımızda mutlak surette gereken sigortalı olmaktır. Sektör olarak elbette çalışmalarımız bu paraleldedir. Ancak bürokratik bazı engellerle de karşılaştığımız oluyor. Bu sorunların yaşanmaması konusunda SGK yetkilileriyle bilgilendirildik.” Dedi.

‘BELİRLİ SÜRELİ İŞ SÖZLEŞMESİ ŞART’

Adana SGK İl Müdürü Bilal Canbolat; “İlimizin önde gelen STK’ sı olan AKAMDER ve önemli bir konumda olan İnşaat Sektörünün temsilcileriyle bir arada olmaktan mutluyuz. Sektör temsilcilerinin sorunlarıyla ilgili konuları ele aldık. Çözümü noktasında önemli adımlar attığımıza inanıyorum. Bundan sonrada karşılıklı istişarelerimiz devam edecek. İnşaat Sektörü temsilcilerimizin en önde gelen sorunlarından birisi olan kısa süreli işlerin akabinde meydana gelen olumsuzluklar. Bunun çözümü de belirli süreli iş sözleşmesi yapmakla mümkün olacaktır.” Dedi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okan
Okan - 6 ay Önce

Adana SGK'da işler çok yavaş yürüyor. 3 yıl önce emekli maaşım dilekçe tarihinden tam 59 gün sonra bağlanmıştı.Şimdi de banka değişikliği yaptım işlem tarihi üzerinden 28 gün geçmesine rağmen Sgk yeni hesabı açmamış maaşım yine eski bankaya yattı.Başkan memurları uyarırsa iyi olacak.

SIRADAKİ HABER

banner841