banner735

Turizm sektörü endişeli

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin gözde turizm beldelerinden olan Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde düzenlenen terör saldırısı turizm sektörünü endişelendirdi

Turizm sektörü endişeli
banner686
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin gözde turizm beldelerinden olan Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde düzenlenen terör saldırısı ‘’Bacasız sanayi’’ olarak adlandırılan turizm sektörünü endişelendirdi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin,  Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 31 kişinin ölmesi, 104 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan bombalı saldırıyı turizm sektörü olarak nefretle kınadıklarını bildirdi. Şirin, turizmin, bu tür terör saldırılarından en çok etkilenen sektörlerin başında geldiğini bildirdi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’inin özellikle kültür turizmi açısından büyük potansiyel barındırdığını belirten Şirin,  son yıllarda  çözüm süreci ile hareketlenen turizmin, bu tür terör saldırılarının ardından olumsuz yönde etkileneceğini ifade etti.

banner625
Turizmin ülkemize önemli ölçüde girdi sağladığını ve katma değeri en yüksek sektör olduğunu anlatan Şirin, ‘’Turizm, 52 sektörü beslemesinin yanında işsizliğe karşı da büyük katkı sağlıyor. Suruç’taki saldırı ister istemez turizmi etkileyecektir. Sektör temsilcileri olarak tek dileğimiz bu tür bir saldırının bir daha olmaması. Çünkü turist huzur ister. Yabancı turist huzurun olmadığı destinasyonları tercih etmez’’ diye konuştu.

Şirin, saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diledi.


Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz