Yağmur balıkçıları da vurdu

Adana’da 3 gündür etkili olan yağmur, fırtına ve soğuk hava nedeniyle balık tezgahlarının çoğu boş kalırken, Balıkçılar çarşısında satışa sunulan balık fiyatlarında artış yaşandı.

Yağmur balıkçıları da vurdu
banner686


Elmas Balıkçılığın sahibi Cumali Elmas, yaptığı açıklamada, Akdeniz Bölgesinde son 3 gündür yaşanan olumsuz hava şartlarının balık avını, dolayısıyla balık satışını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

banner625
Yağmur fırtına ve soğuk hava öncesi balıkçı manav ve tezgahlarında kilosu ortalama 3 liradan satılan hamsinin fiyatının 7 liraya kadar çıktığı ifade eden  Elmas, ''Olumsuz hava şartları balık avını etkiledi. Bu nedenle çoğu balık tezgahı boş kaldı. Balık az avlandığı için de fiyatında büyük oranda artış yaşandı. Hava şartlarının düzelmesiyle birlikte bol balık  avlanmasını ve dolayısıyla fiyatların normale düşmesini beklemekteyiz'' dedi.
Balıkçılar pazarında  balıkçı manav ve tezgahlarında hamsinin kilosu 6 lira, daha önce 8 liradan satılan çiftlik balıklarından çupra, levrek ve somun ise 10 ile 12 lirada arasında değişen fiyattan satılıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2012, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz