ABD yalana ortak oldu

Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer, ABD'nin, Ermeni Diasporası ve Türkiye düşmanı diğer çevrelerin baskına boyun eğerek Ermeni olaylarını 'soykırım' olarak nitelemesine sert tepki gösterdi.

ABD yalana ortak oldu
banner686

ABD’ninaçıklamasını Türkiye merkezli jeo-politikte yaşanan değişimlere ve gelişmelere karşı cevap ver(eme)me durumunun da yansıması olarak niteleyen Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer,soykırımın ABD’nin kuruluşundan bugüne kendi ülkesinde ve dünyanın birçok bölgesinde icra etmekten imtina etmediği uzmanlık alanı olduğunu vurguladı.
Yazılı olarak yapılan açıklamada Sezer; 
"ABD’nin de Başkanının da 1915’e dair konuşma hakkı yoktur.Türkiye’nin “ortak tarih komisyonu kurulması” teklifine destek vermeye yanaşmayan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin 1915 olaylarına dair değerlendirmesini bilinçli şekilde ıskalayan, kendi ülkesinin tarihçilerinin konuyla ilgili söylemlerine kulak tıkayan devletin de o devletin Başkanının da söylediği sözün, kullandığı kavramın anlamı ve geçerliliği yoktur. 
ABD’nin ve özellikle de Başkanının Ermeni Diasporası'nın gönlüne/gözüne girme hedefiyle tarihe dair büyük yalan ve diplomatik zemine yönelik kapsamlı hezeyan üretme çabasını; anlamsız, ahlaksız ve akılsız bir tavır olarak görüyoruz. Biden'ın açıklamasını; ABD'nin güvenilmezliğinin tesciline, müttefik sıfatının tenkisine gerekçe sayıyoruz. Devletimizin ve hükümetimizin konuyla ilgili ABD'ye karşı tutumunu destekliyor, 1915 olaylarına yönelik duruşunu ve konumunu doğru buluyoruz" ifadelerini kullandı.
ABD ve Başkanı'nın, tarih konusunda akreditasyon kurumu ya da öznesi olmadığını, hepsinden önemlisinin de Türkiye’nin de eski Türkiye olmadığınısözlerine ekleyen Başkan Mehmet Sezer açıklamasını; "Türkiye’nin yetkili emek örgütü ve yetkin sivil toplum örgütü Memur-Sen olarak; Türkiye’nin yönünü değiştirmeye, gücünü eksiltmeye, bölgede ve yerkürede yürüttüğü insani faaliyetleri engellemeye dönük her tür girişime karşı nasıl mücadele etmişsek bu konuda da hem fiili hem de fikri zeminde milletimizin hukukunu, ecdadımızın onurunu, medeniyetimizin ve tarihimiziz ahkamını korumakta da aynı şekilde kararlı, öncü ve paydaş olacağız" sözleriyle tamamladı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 8 ay Önce

Sert tepki göstermiş ya Amerika çok korkmuştur şimdi!!!

banner785
SIRADAKİ HABER