Adana Alevi Platformundan çağrı!

Adana Alevi Platformu yayınladığı kamuoyu duyurusunda "Alevilerin evlerinin işaretlenmesi" olayının bir an önce aydınlatılması çağrısı yapıldı.

Adana Alevi Platformundan çağrı!

Adana Alevi Platformu adına yapılan açıklama şöyle;

23 Ağustos 2021 Pazartesi günü Adana-Seyhan ilçesi Uçak Mahallesi 43092 Sokakta Alevi canlarımızın bazılarının evlerinin işaretlenip duvarına ‘Kızılbaş’ ifadesi yazıldığına şahit olunmuştur. 24 Ağustos 2021 Salı günü de Adana-Seyhan ilçesi Ova Mahallesi'nde ikamet eden bazı Alevi canlarımızın evlerinde de aynı işaretlemeler görülmüştür. Emniyet mensuplarından aldığımız bilgilere göre savcılık soruşturması başlatılmış olup detaylı inceleme yürütülmektedir. Günümüz koşullarında gelişmiş teknolojileri kullanan Emniyet kurumunun bu konuyu kısa sürede aydınlatacağına inancımız tam olmakla beraber toplumumuzun güven duygusunu güçlendirecektir. Konunun takipçisi olacağız. Bu gibi olaylar geçmişte de hep yaşandı ancak biz Alevi toplumu olarak itidalli, sorumluluk bilinciyle haklarımıza sahip çıkarak hareket etmekten yana tavrımızı koruyacağız.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 13:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil Yılmaz
Cemil Yılmaz - 5 ay Önce

Bu ev işaretleme olayı artık sıkmaya başladı.Şu an alevi sünni kimse kimsenin umrunda değil.Herkes geçim derdinde işinize bakın.Bu tip söylentiler ayrımcılık yapmaktan başka bir şeye yaramaz.

SIRADAKİ HABER