banner834

Adana Barosu kupası "Osman Bey"in

Yarışın ardından düzenlenen ödül töreninde; kazanan atın sahibi Sait Öztürk’e kupasını Baro Genel Sekreteri Av. İlker Mengü verdi. At sahibine çiçeğini Yönetim Kurulu üyesi Av. Gül Yalçın Aslan, Adana Hipodrom Müdürü Bora Güralp’ e çiçeğini ise Sayman Av. Mert Kuşdemir takdim etti.

Adana Barosu kupası "Osman Bey"in

Bu yıl 14.’sü düzenlenen Adana Barosu Kupası Koşusu, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yapıldı. 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının katılım gösterdiği mücadele, 1400 metre mesafe üzerinden kum pistte koşuldu. Yarışı jokey Gökhan Kocakaya ile “Osman Bey” isimli at kazandı. Adana Barosu adına koşulan koşu sonunda Super Tuna ikinci sırada kendisine yer bulurken, Ceyar üçüncü, Koca Alp de yarışı dördüncü tamamladılar.

Yarışın ardından düzenlenen ödül töreninde; kazanan atın sahibi Sait Öztürk’e kupasını Baro Genel Sekreteri Av. İlker Mengü verdi. At sahibine çiçeğini Yönetim Kurulu üyesi Av. Gül Yalçın Aslan,  Adana Hipodrom Müdürü Bora Güralp’ e çiçeğini ise Sayman Av. Mert Kuşdemir takdim etti.

Av. İlker Mengü, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

“Pandemi nedeniyle iki yıl aradan sonra bugün 14. kez koşulan Adana Barosu Koşusu için burada bulunmaktan mutluyuz. Atçılık, Cumhuriyetin kurulmasıyla kültürümüzün bir parçası olmuştur. Türkiye Jokey Kulübü, Atatürk’ün mirasına ve bu kültürün yaşanmasına en güzel şekilde sahip çıkmaktadır. Bu nedenle TJK yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyorum. Bugün, Büyük Atatürk’ün mirasına sahip çıkma adına yapılan Adana Barosu Koşusunu kazanan atın sahibi kutluyorum. Çok keyifli bir yarış oldu. Bundan sonraki koşu hayatında da başarılar diliyorum.”

Şeref Tribünü'ndeki kupa törenine çok sayıda avukat ve davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER