Adana BTÜ’de Lisansüstü Mezuniyet Coşkusu

Geçen yıl ilk mezunlarını veren Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde bu yıl da mezuniyet coşkusu aynı heyecanla yaşandı.

Adana BTÜ’de Lisansüstü Mezuniyet Coşkusu
banner686
Yeşiloba Yerleşkesinde düzenlenen mezuniyet törenine başta Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, enstitü ve yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel, mezunlar ve aileleri katıldı.
2014-2015 akademik yılında Sosyal Bilimler Enstitüsünden 65, Fen Bilimleri Enstitüsünden 70 olmak üzere çeşitli tezli ve tezsiz programlarda toplam 135 lisansüstü öğrenci mezun oldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı mezun öğrenciler adına Yönetim ve Organizasyon Programı mezunu Tarkan Kulak yaptı. İyi bir insan olmak ve daha iyi hizmet verebilmek için yeniliğe açık olunması gerektiğini belirten Kulak, “Bugün, tüketicinin de üreticinin de en yeniyi aradığı bir rekabet ortamındayız. Bu sebeple bilgi dağarcığımı arttırmak adına Yüksek Lisans eğitimi almaya karar verdim. Sayın Rektörümüzün de tavsiyeleriyle aldığım bu eğitimde, Adana BTÜ’de yeni bilgiler, yeni bir bakış açısı, yeni arkadaşlıklar kazandım. Bu kazanımların sağlanmasına katkı sağlayan Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Adem Ersoy olmak üzere tüm hocalarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Törende konuşan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Tayfun Yusuf Yünsel mezun sayısını arttırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Doç. Dr. Yünsel, “Geçen yıla oranla bu yıl hem program çeşitliliğimizi hem de mezun sayımızı arttırdık. Üniversitemizin kalite politikası ve hedefleri doğrultusunda lisansüstü çeşitliliğini arttırmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki mezunlarımız bundan sonraki dönemlerinde üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Kapılarımız onlara daima açık olacak. Bu yolda bizlerden desteğini esirgemeyen Başta Sayın Rektörümüz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, mezunlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Kalite Politikamız Bizi Tercih Sebebi Yapıyor
Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, 2012 yılında Belediye Binasında üç odada başlayan bu yolculuğun geldiği nokta itibariyle gurur ve mutluluk verici olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Ersoy, “Üniversitemizin kuruluşundan itibaren koyduğu hedeflerden birisi de lisansüstü eğitim çeşitliliğini ve kalitesini arttırmak oldu. Bu hedef doğrultusunda akreditasyon çalışmalarımızla dünya çapında standartları yakaladık. Lisans eğitimimizde de kaliteyi ve akreditasyonu önemsiyoruz. Uluslararası üniversitelerle orta diploma anlaşmalarımız var. Bu kalite politikaları doğrultusunda bugün mezunlarımız arasında çok seçkin insanların üniversitemizi tercih ettiğini görüyorum. Bu, gerçekten onur verici. Mezunlarımızdan bir isteğim olacak. Üniversitemiz hakkında iyi-kötü tüm eleştirilerinizi bizlere bildirin. Bizler de bu doğrultuda çalışmalarımıza yön verip gelişmeye ve değişime fırsat bulalım. Üniversitemizin dışarıya yansıması olan mezunlarımızı tebrik ederken bir ömür boyu başarı dileklerimi sunuyor, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından mezun öğrencilere diplomaları verildi. Diplomalarını alan öğrenciler mezuniyetlerini kep atarak kutladılar.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER