banner834

Adana'da 500 bin öğrenci karne aldı

Vali Dr. Süleyman Elban, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının tamamlanması nedeniyle Çukurova ilçesindeki Sabancı İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Adana'da 500 bin öğrenci karne aldı

1.380 OKULDA, 514 BİN 831 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

Törene Vali Dr. Süleyman Elban’ın yanı sıra Çukurova Kaymakamı Mustafa Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Vali Dr. Süleyman Elban, karne dağıtım etkinliğinde yaptığı açıklamada 2021-2022 eğitim-öğretim yılının Adana’da oldukça verimli geçtiğine dikkat çekti, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Adana’daki eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını yükseltmek en önemli hedeflerimiz arasında diyen Vali Elban, “Bugün itibarıyla ilimizdeki ilk ve orta dereceli 1380 okulumuzda toplam 514 bin 831 öğrencimiz karne alma sevincini yaşıyor. Bizler de bu önemli günde değerli öğrencilerimizin sevincine ve heyecanına ortak oluyor, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere karnelerini veren ve onlarla sohbet eden Vali Elban, eğitim-öğretim yılı boyunca yoğun bir tempoda çalışan öğrencilere yaz tatilinde bolca dinlenmeleri, eğlenmeleri ve kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sarıgüllük
Sarıgüllük - 2 hafta Önce

Sayın valinin karne dağıtmasının ne eğitime ne öğrenciye hiçbir faydası yok.
Bence okullar kapanmadan son 15 günde yanına il ve ilçe milli eğitim müdürlerini alıp okulları örnekleme yoluyla rastgele denetlese daha yararlı olur.
Hiç olmazsa son 15 gün neden ders yapılmayıp haha hihi ile geçirildiğinin hesabını sorar.

SIRADAKİ HABER