Adana için turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji'den alınan son verilere göre yurdun bazı il ve bölgelerinde sağanak yağış, karla karışık yağmur, kar, çığ tehlikesi ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji'nin uyarı haritasında Adana turuncu kodlu uyarı içinde yer aldı.

Adana için turuncu kodlu uyarı
banner686

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu, Elazığ ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Meteoroloji'den 40 ile sarı, 15 ile turuncu kodlu uyarı! Kar, sağanak yağış ve fırtına geliyor

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI YAPILDI

Rüzgarın Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/sa)şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'nin uyarı haritasında; Adana, Antalya, Bingöl, Hakkari, Mersin, Kayseri, Mardin, Osmaniye, Şırnak, Van, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Diyarbakır ve Adıyaman turuncu kodlu uyarı verildi.Uyarı da vatandaşların dikkatli olması konusunda ikkatli olunması çağrısı yapıldı

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER