Adanalı şehit son yolculuğuna uğurlandı

Tunceli ili Ovacık ilçesinde terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Eren Yücel'in naaşı, Vali Mahmut Demirtaş ve protokol üyeleri tarafından Şakirpaşa Havaalanı’nda karşılanarak helallik alınmak üzere Gazipaşa Mahallesi’nde bulunan baba ocağına uğurlandı. Şehidin naaşı, helallik alınmasının ardından defnedileceği Kabasakal Mezarlığı’na götürüldü.

Adanalı şehit son yolculuğuna uğurlandı
banner686

Cenaze törenine Vali Mahmut Demirtaş, Eski Avrupa Birliği Bakanı ve AK Parti Sözcüsü  Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın yanı sıra; Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Abdullah Doğru, 10.Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral  İsmail Günaydın, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, kamu kurum-kuruluş temsilcileri, şehidin ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kılınan cenaze namazı sonrasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın taziye dileklerini ileten Eski Avrupa Birliği Bakanı ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Üzerimize düşen, biz bu vatanda onurlu ve şerefli yaşayalım diye canlarını feda eden şehitlerimizin emanetine sahip çıkmaktır.” dedi.

Cenaze töreni Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Eren Yücel'in dualar eşliğinde toprağa verilmesi ve tabutunun sarıldığı Türk bayrağının, Eski Avrupa Birliği Bakanı ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından şehidin babası Cabbar Yücel’e teslim edilmesiyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER