Adana'yı tanıtmak için yola çıkıyorlar

Adana Valiliği öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Sanayi Odası (ADASO) ile Adana Ticaret Borsası’nın (ATB) içinde yer aldığı oluşum, Ankara ve İstanbul’da “Adana Günleri” düzenlemek için harekete geçti.

Adana'yı tanıtmak için yola çıkıyorlar
banner686

   Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında yapılan toplantıda, Adana günlerinin nisan ayında Ankara’da, mayıs sonunda da İstanbul’da yapılması konusunda görüş bildirildi.
   Toplantıya katılanların tümü gerçekleştirilmesi düşünülen Adana günlerinin Türkiye genelinde ses getirecek nitelikte olması konusunda görüş birliğine vardı.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, Adana’yı tanımayanlara Adana’yı tanıtmak amacıyla yola çıkıldığını belirtti.
banner625
   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, Adana’nın sanatını, kültürünü öne çıkarmak gerektiğini ifade etti. İlçe belediyelerinin, tüm odaların ve Valiliğin birlikte çalışması ile organizasyonun çok ses getirecek bir şekilde gerçekleştirilebileceğini kaydeden Zihni Aldırmaz, “Sanayinin, tarımın beşiğiyiz. Ayrıca, tanıtım hizmet dengesini iyi yaparsak başarılı oluruz. Sadece Ankara, İstanbul değil Avrupa’nın çeşitli kentlerinde de bu tür etkinlikleri yapmalıyız” şeklinde konuştu.
   Zihni Aldırmaz, ‘Adana Günleri‘ için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.
   Valilik toplantı salonundaki toplantıya ilçe belediye başkanları, oda ve dernek başkanları ile çeşitli kurumların temsilcileri de katılıp, görüşlerini açıkladılar.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2012, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz