banner784

Adliye taşındı, beton bariyerleri kaldırın!

Adana’nın Seyhan İlçesi, İnönü Caddesi üzerindeki Adalet Sarayı’nın yeni binaya taşınma işleminin sona ermesiyle birlikte bölgedeki esnaflar, beton bariyerlerin kaldırılarak, trafik akışının eski haline getirilmesini istedi.

Adliye taşındı, beton bariyerleri kaldırın!
banner686

Eski hareketli günlerin geride kaldığı Adalet Sarayı’nın bulunduğu İnönü, Cemalgürsel ve Abidinpaşa Caddesi esnafları, trafik akışının eski düzene getirilmesini talep ederek, yetkilileri göreve davet etti.

UKOME kararıyla, güvenlik sebebiyle adliye binasının çevresinin beton bariyerlerle kapatılmasından bu yana bir çok işyerinin iflas ettiğini, bir çoğunun da başka caddelere taşındığını belirten Eczacı Okan Topaloğlu, İnönü Caddesi’nde bulunan eski adliye sarayının önündeki beton bariyerlerin kaldırılarak, trafik akışının tekrar çift yön olarak verilmesini talep etti.

“TRAFİK AKIŞI ESKİ DÜZENE GETİRİLMELİ”

İnönü Caddesi üzerinde esnaflık yapan Hayrettin Künek, Sercan Şimşek, Adnan Yazar, Ali Öztürk, Ahmet Can Künek, Musa Sümer, Ömer Atamer ve Hüseyin Öztürk’le birlikte bölge esnafları adına açıklama yapan Ecz. Okan Topaloğlu, “Burası gibi Abidinpaşa ve Cemalpaşa esnafı da sıkıntılı. Eski adliyenin yanı ve arkası da otopark olarak kullanılıyor. D-400 tarafından gelen tüm ara yollar kapalı. Mardin’e giden, Valimiz sayın Mahmut Demirtaş söz vermişti. UKOME kararıyla yapılan düzen, adliye taşındığında yeniden eski haline gelecekti. Tek şerit olarak kullanılan İnönü Caddesi’nde, ekzoz gazından durulmuyor. Bir an önce ara yollar açılıp, trafik akışı eski düzene getirilmeli” diyerek yetkililere seslendi.

“TİCARİ ZARARA UĞRADIK”

Ön tarafında olduğu gibi, eski adliye binası arkasındaki esnaflar da durumdan dertli. Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Özaltın Reklam Sahibi Namık Öztoprak ise, adliyeye giden ara yolların bariyerlerle kapatılmasıyla birlikte bir çok esnafın işyerlerini kapattıklarını iddia etti. Öztoprak da ara yolların yeniden açılmasını talep ederken, “Tepebağ, Adana’nın en eski yerleşim yeri. Tarihi konaklar var. Bu uygulama düzeltilirse, Tepebağ’ın cazibesi yeniden artacak. Kapanmayla birlikte ticari zarara uğramıştık. Şimdi, açılmasıyla birlikte yeniden bir hareketlilik olacak, biz de eski bereketli günlerimize döneceğiz” dedi.

YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER