Ailece gözaltına alındılar

Adana'da anne, baba ve oğul önceden tanıdıkları bir kişiyi oyalayarak otomobilini çalıp hurda fiyatına sattıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Ailece gözaltına alındılar
banner686
Olay, merkez Seyhan ilçesi, Döşeme Mahallesi, Dr. Ali Menteşoğlu Bulvarı'nda meydana geldi. İddiaya göre, Kemal Ç. (23), babası Ayhan Ç. (54) ve annesi Emine Ç. (46) daha önce tanıdıkları Mehmet Çınar'ın yanına gidip 27 PU 408 plakalı otomobilin içinde konuşmaya başladılar. Bu arada Kemal Ç., Mehmet Çınar ile konuşmasına karıştığını ileri sürdüğü Çınar'ın yanındaki arkadaşıyla tartıştı. Tartışma kısa sürede sokak ortasında kavgaya dönüştü. Bu arada Mehmet Çınar otomobilden aşağıya inerek tartışmayı
ayırmak istedi. Bu arada, anne ve baba da Mehmet Çınar'ı uzaklaştırmaya çalıştı. Kemal Ç. tartışmaya devam ederken anne ve baba Mehmet Çınar'ı olay yerinden uzaklaştırdıktan sonra Kemal Ç. otomobili alıp kaçtı. Kemal Ç. önce otomobili bir hurdacıya 250 TL'ye satmaya çalıştı. Ancak hurdacı aracın ruhsatı olmadığı için almadı. Daha sonra Kemal Ç. otomobili dayısına 150 TL'ye sattı. Bunun üzerine Mehmet Çınar, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği'ne başvurdu. Bunun
üzerine polis operasyon yaparak otomobili çalıp sattığı iddiasıyla Kemal Ç.'yi, hırsızlıkta çocuklarını yardım ettiği ileri sürülen anne ve babayı da gözaltına aldı.
Zanlılar emniyetteki sorgularının ardından "hırsızlık" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Baba Ayhan Ç. kendilerine iftira atıldığını iddia etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz