banner735

Alman Müsteşar Staehle ÇÜSAMER’de

Kısa adı ÇÜSAMER olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Stratejik Araştırma Merkezi dünyanın belli bölgelerini hukuksal, siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel yönlerden incelemek, söz konusu bölgelerle ilişkilerin geliştirilmesine yönelik olarak disiplinlerarası bir yaklaşımla bilimsel araştırmalar ve uygulamalar yapmak amacıyla kurularak üniversite, sanayi, çevre ve toplum ilişkileri arasında koordinasyonu geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda ÇÜSAMER yönetimi Uluslararası Politikalar seminerleri düzenleyerek öğrencilerle konunun uzmanlarını bir araya getiriyor.

Alman Müsteşar Staehle ÇÜSAMER’de
banner686

ÇÜSAMER tarafından düzenlenen Uluslararası Politika Seminer serisi kapsamında Almanya Büyükelçiliği'nde görevli Müsteşar Stefan Staehle öğrencilerle buluştu.

İ.İ.B.F. IV. Blok Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminerin konusu ise  “Almanya’nın Avrupa Politikası” oldu.

banner625

Seminer Müsteşar Staehle’in Almanya’nın birleşmesi ve AB entegrasyonu, Brexit, AB’nin değerleri ve göçmen politikası, Türkiye-AB ilişkileri ve vize serbestisi hakkında bilgi vermesiyle başladı.

Sunumunu yapan Müsteşar Staehle seminer sonunda öğrencilerden ve akademisyenlerden gelen soruları da cevapladı. Etkinlik anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz