Amaç “engelsiz” Türkiye

Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler ve yönetim kurulu üyeleri Tahsil Etike ile Nuran Ergüven, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’i makamında ziyaret etti.

Amaç “engelsiz” Türkiye
banner686
Dernek olarak engelli çocuğu olan ebeveynlerin yaşadıkları travmayı atlatarak, çocukların eğitimi ve tedavisiyle ilgili bilinçlenmelerini sağlama, engelli sorunlarıyla ilgili toplumda farkındalık yaratma amaçlarıyla hareket ettiklerini belirten Didem Sürenler, “Toplumumuzda engellilere yönelik bakış açısı ve devletimizin engelli sorunlarına yaklaşımı eskisi gibi değil. Bunun çok daha iyi boyutlara gelmesi için medyamıza önemli görev düşüyor. Engelli sorunlarıyla ilgili farkındalık yaratma konusunda medyanın gücü çok yüksek. Engelli dernek ve kuruluşları, görsel-yazılı medya ile devletimizin birlikte hareket etmesi, engelli sorunlarını aşma ve bu konuda modern ülkelerdeki standartları yakalama amacımıza önemli katkı koyacaktır. Basın kuruluşlarımıza sizin aracılığınızla çok teşekkür ediyoruz” dedi.

banner625
ENGELLİLER ÖTEKİLEŞTİRİLMEMELİ

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de son dönemde Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin proje ve faaliyetlerini ilgi ve sevinçle takip ettiklerini kaydederek, Başkan Didem Sürenler ve dernek üyelerini kutladı. Medyada bu konuda oluşan bilinci güçlendirmek için çaba sarf edeceğini bildiren Esendemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın en keyifli işi karşılık beklemeden, ulvi bir amaç uğruna çaba harcamaktır. Sizlerin dernek olarak bu konudaki etkin faaliyetleriniz bizlerin şevkini de artırıyor. Engelli vatandaşlarımızın ötekileştirilmediği bir Türkiye için birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2012, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz